STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KRAKÓW – PIASKI WIELKIE: PASJA WEDŁUG ŚW. JANA

Kraków – Piaski Wielkie: Pasja według św. Jana

W ramach przeżywania Triduum Paschalnego, w Wielki Czwartek, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Piaskach Wielkich w Krakowie została wystawiona Pasja według św. Jana autorstwa Jana Sebastiana Bacha. Pasję wykonała Polsko-Islandzka Orkiestra Kameralna, Parafialny Chór Żeński i Dziecięcy.

Kraków – Piaski Wielkie: Pasja według św. Jana

Ks. Wiesław Czubernat, proboszcz parafii na Piskach Wielkich w Krakowie podsumowując wydarzenie modlitewno-artystyczne stwierdził:  “Bardzo cieszę się z zaangażowania młodych ludzi, którzy dzieląc się swoimi talentami i umiejętnościami, pomagają całej wspólnocie parafialnej w głębszym przeżywaniu tajemnicy paschalnej. Przygotowanie i przedstawienie Pasji według św. Jana, Jana Sebastiana Bacha było ich inicjatywą. Napawa to optymizmem, że młodzi ludzie, wychodząc z inicjatywą, sami szukają swojego miejsca we wspólnocie Kościoła.  Myślę, że ich zaangażowanie jest potwierdzeniem słów Papieża Franciszka z ostatniej adhortacji „Christus vivit”: <<nie możemy ograniczyć się do powiedzenia, że ludzie młodzi są przyszłością świata, są jego teraźniejszością, ubogacają go swoim wkładem>>”.

Z kolei Pan Janusz Frach, kierownik artystyczny Pasji zauważył, że zaprezentowanie Pasji jest możliwością współpracy zespołu instrumentalistów Akademii Muzycznej w Krakowie oraz grup parafialnych. Jest to zarazem znakomita sposobność do wspólnego przygotowania się i przeżywania okresu Wielkiego Tygodnia.

Ks. Tomasz Jarosz

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE