STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KRAKOWSKA CARITAS POMAGA POSZKODOWANYM W POŻARZE W KREMPACHACH

Krakowska Caritas pomaga poszkodowanym w pożarze w Krempachach

W nocy z piątku na sobotę w Krempachach na Spiszu wybuchł pożar. Spłonęły cztery drewniane stodoły stojące z zwartej zabudowie przy ulicy Kamieniec. Ogniem zajął się również jeden budynek mieszkalny.

Krakowska Caritas pomaga poszkodowanym w pożarze w Krempachach

Z piątku na sobotę wybuchł ogień w miejscowości Krempachy. Kilkadziesiąt zastępów strażackich z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego nie dopuściło do rozprzestrzenienia się pożaru na kolejne budynki. Doszczętnie spłonęły cztery stodoły, maszyny rolnicze, samochód osobowy. Jeden budynek mieszkalny jest poważnie uszkodzony: zniszczone jest poddasze, krokwie i dach. – Już w sobotę zaczęły się  prace porządkowe. Ludzie są załamani, bo stracili dorobek swojego życia, zabudowę gospodarczą, maszyny i elektronarzędzia, a tym samym możliwość zarobku. Światłem nadziei w tym bolesnym doświadczeniu jest poczucie ogromnej solidarności i bycia zaopiekowanym. Pomoc zadeklarowała gmina, parafia i Caritas – wyjaśnia ks. Tomasz Stec, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W poniedziałek ks. Tomasz Stec udzielił na miejscu doraźnego wsparcia w kwocie 5 tys. zł. Najbardziej poszkodowane osoby objęto pomocą długofalową. – Jedną rodzinę otoczyliśmy szczególnym patronatem. W wyniku pożaru spłonął im dach i zostały uszkodzone dwa piętra domu. Sukcesywnie pomagamy im przy remoncie, aby przed zimą mogli ponownie korzystać ze wszystkich pomieszczeń – dodaje ks. dyrektor.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej jest katolicką instytucją charytatywną, która obejmuje opieką ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych, osoby bezdomne, bezrobotne, rodziny i osoby żyjące w skrajnym ubóstwie, ofiary przemocy oraz dzieci i młodzież ze środowisk zagrożonych marginalizacją. Promuje też wolontariat wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła Caritas, zachęcamy do dokonania wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE