STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KRAKOWSKA CARITAS PROSI O POMOC LUDZI DOBREJ WOLI

Krakowska Caritas prosi o pomoc ludzi dobrej woli

- Na chwilę obecną dzięki darczyńcom udało się pozyskać około 25 tys. zł. Gorąco dziękujemy wszystkim za wpłaty. Zapotrzebowanie jest jednak większe, więc wciąż prosimy o dalszą pomoc - mówi Agnieszka Homan.

Krakowska Caritas prosi o pomoc ludzi dobrej woli

Około 25 tys. zł wpłacili do tej pory ludzie dobrej woli, by wspomóc Caritas Archidiecezji Krakowskiej w przygotowaniu świątecznych paczek dla najuboższych. Nie pokrywa to jednak całego zapotrzebowania, dlatego organizacja prosi o dalszą pomoc. Zazwyczaj świąteczne paczki dla potrzebujących krakowska Caritas przygotowywała dzięki grudniowej przedświątecznej zbiórce żywności. „Dzięki hojności darczyńców można było przekazać potrzebującym 20-30 ton trwałej żywności: konserw, cukru, makaronu, ryżu, oleju, herbaty, kawy, mąki, słodyczy” – informuje organizacja.

Z racji trwającej pandemii nie było jednak możliwe przeprowadzenie zbiórek w małopolskich sklepach. Środków na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych nie udało się też pozyskać podczas tradycyjnej „barankowej” akcji przed Wielkanocą. Dlatego Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwróciła się do ludzi dobrej woli o pomoc. – Na chwilę obecną dzięki darczyńcom udało się pozyskać około 25 tys. zł. Gorąco dziękujemy wszystkim za wpłaty. Zapotrzebowanie jest jednak większe, więc wciąż prosimy o dalszą pomoc – mówi Agnieszka Homan.

Do Punktu Socjalnego krakowskiej Caritas w Brzegach trafiła już zakupiona żywność i zaczęło się tam przygotowanie świątecznych paczek. – Od poniedziałku pracownicy i wolontariusze będą przekazywać dary potrzebującym. Większość pomocy trafi do najuboższych za pośrednictwem pracowników Stacji Opieki Caritas, którzy pracując w terenie znają sytuację osób chorych, starszych i niepełnosprawnych – informuje Homan.

Każdy, kto chciałby jeszcze wesprzeć przygotowanie świątecznych paczek dla najuboższych seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej, może to zrobić poprzez wpłatę na jej konto o nr. 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem „Paczka na Święta” lub przez stronę www.krakowcaritas.pl/ofiara.php. Do Punktu Socjalnego w Brzegach można również przekazać żywność bezpośrednio.

KAI/Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE