STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. JAROSŁAW CHLEBDA. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Jarosław Chlebda. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. JAROSŁAW CHLEBDA

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz podporucznik Jarosław Chlebda, kapłan archidiecezji krakowskiej, kapelan 111 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Krakowie, wikariusz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach. Ksiądz Jarosław Chlebda jest jednym z 33 kapłanów, którzy w ramach struktur Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego służą w najmłodszym rodzaju służb zbrojnych – wojskach obrony terytorialnej. Swoją służbę w wojsku łączy z pracą duszpasterską na parafii. W wywiadzie dzieli się historią swojego powołania, opowiada o posłudze kapelana wojskowego oraz wspomina postawy kapłanów, którzy swoje życie poświęcili w obronie ojczyzny. Warto poznać ten wymiar pracy duszpasterskiej! Zapraszamy!

 CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Powołanie trzeba zweryfikować. Najlepszym miejscem weryfikacji jest seminarium. Sześć lat formacji, pięć lat do święceń diakonatu to jest bardzo dobry czas, aby zweryfikować ten głos, głos powołania. Jeśli okaże się, że ktoś ma inne powołanie, to może spokojnie odejść, a jeśli ktoś rzeczywiście ma powołanie kapłańskie, to realizując je, zostając księdzem, ma 100% pewności, że będzie człowiekiem spełnionym…”

ZOBACZ TAKŻE