STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. PAWEŁ GAŁUSZKA. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Paweł Gałuszka. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. PAWEŁ GAŁUSZKA

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz dr Paweł Gałuszka. Jest dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej, duszpasterzem małżeństw, członkiem zespołu przygotowującego uroczystości archidiecezjalne, członkiem Rady Kapłańskiej oraz Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Krakowskiej. W latach 2010-2016 zrealizował studia specjalistyczne w Papieskim Instytucie Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną przy Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, które zwieńczył obroną pracy doktorskiej na temat: „Memoriał Krakowski. Wkład kard. Karola Wojtyły i grupy teologów oraz filozofów polskich w przygotowanie i przyjęcie encykliki Humanae vitae papieża Pawła VI”. W wywiadzie dzieli się historią swojego powołania, wspomina czas formacji seminaryjnej, opowiada o znaczeniu posługi duszpasterza rodzin w archidiecezji oraz wyjaśnia znaczenie rodziny w rozeznawaniu powołania. Warto wsłuchać się w treść tej rozmowy. Zapraszamy!

 CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Nie ma ludzi niepowołanych. Każdy człowiek jest powołany. Powołanie to nie jest misja do spełnienia, jakieś zadanie, ale to jest sposób życia, który odkrywa się poprzez doświadczenie swojej rodziny…”.

ZOBACZ TAKŻE