STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / LUBASZOWA – REKOLEKCJE W DOMU REKOLEKCYJNYM REDEMPTORYSTÓW

Lubaszowa – rekolekcje w domu rekolekcyjnym redemptorystów

Redemptoryści zapraszają na rekolekcje o różnorodnej tematyce, a każde z nich będą odbywać się w innym terminie od lutego do października 2019 roku w domu rekolekcyjnym, mieszczącym się w Lubaszowej. Poprowadzą je: ojciec Sylwester Cabała CSsR i pani Grażyna Karaś. Przedstawiamy tematy i terminy spotkań.

22-24 lutego 2019:

Tęsknota za Ojcem – rekolekcje lectio divinadla wszystkich, którzy w ciszy i modlitwie chcą rozważyć treści zawarte w modlitwie Pańskiej, której Jezus nauczył swoich uczniów. Modlitwa Ojcze nasz wyraża najgłębszą tęsknotę serca, która pomaga nam spotykać się z Ojcem i patrzeć na siebie i świat Jego oczami. Będzie to dobra okazja, aby wniknąć w tęsknotę Ojca za dziećmi, tęsknotę dzieci za bliskością Ojca, tęsknotę człowieka w stanie grzechu i podczas ciemnej nocy wiary, a zarazem otworzyć się na Bożą miłość i Boże przebaczenie.

Prowadzący: o. Sylwester Cabała CSsR. Miejsce: dom rekolekcyjny redemptorystów „Góra Tabor”, Lubaszowa 33; 33-172 Siedliska k. Tuchowa. Kontakt i zapisy: 798 045 456, e-mail: goratabor@redemptor.pl Więcej informacji na stronie: www.cadr.redemptor.pl/lubaszowa

24-28 kwietnia 2019:

Od smutku do radości – rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego mają na celu pomóc uczestnikom w otwarciu się na uzdrawiającą łaskę miłości Bożej. Poruszane są m.in. takie tematy: doświadczenie Bożej miłości, uzdrowienie ze zranionych uczuć, sposoby radzenia sobie z lękiem, uzdrowienie wspomnień, relacje z rodzicami, perfekcjonizm, grzechy główne, walka duchowa, sposoby wzrastania w cnotach chrześcijańskich.

Prowadzący: o. Sylwester Cabała CSsR z ekipą z Mielca. Miejsce: dom rekolekcyjny redemptorystów „Góra Tabor”, Lubaszowa 33; 33-172 Siedliska k. Tuchowa. Kontakt i zapisy: 798 045 456, e-mail: goratabor@redemptor.pl Więcej informacji na stronie: www.cadr.redemptor.pl/lubaszowa

10-12 maja 2019:

Konflikty w małżeństwie i ich rozwiązywanie – rekolekcje dla małżeństw, które są okazją do ponownego rozważenia Dobrej Nowiny o małżeństwie. Jest to propozycja skierowana szczególnie do małżonków, którzy potrzebują na nowo spojrzeć na swój związek, ponieważ doświadczają kryzysu i poszukują pomocy na drodze przebaczenia i pojednania. Rekolekcje te pomogą uczestnikom odnowić miłość małżeńską.

Prowadzący: o. Sylwester Cabała CSsR i p. Grażyna Karaś. Miejsce: dom rekolekcyjny „Góra Tabor”, Lubaszowa 33; 33-172 Siedliska k. Tuchowa. Kontakt i zapisy: 798 045 456, e-mail: goratabor@redemptor.pl Więcej informacji na stronie: www.cadr.redemptor.pl/lubaszowa

11-13 października 2019:

Spójrz na mnie i otwórz swoje serce – rekolekcje dla małżeństw dotyczące miłości i szacunku, uczuć i emocji oraz komunikacji w małżeństwie. Celem rekolekcji jest odnowa i pogłębienie świadomości, że małżeństwo jest powołaniem i sakramentem. Pomogą też uczestnikom rozwinąć wzajemną komunikację i umocnić miłość małżeńską oraz pogłębić życie emocjonalne i duchowe w rodzinie.

O. Sylwester Cabała CSsR