STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MAGDALENA WOLIŃSKA – RIEDI GOŚCIEM SPOTKANIA “TAKIM GO PAMIĘTAMY. WSPOMNIENIA O JANIE PAWLE II”

Magdalena Wolińska – Riedi gościem spotkania “Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”

10 października 2022 roku, o godzinie 11.00 Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o św. Janie Pawle II". Tym razem naszym gościem będzie Magdalena Wolińska – Riedi – polsko-watykańska dziennikarka, sąsiadka Jana Pawła II zza Spiżowej Bramy, autorka książek o życiu w Watykanie. Spotkanie odbędzie się w sali teatralnej Domu Katolickiego.

W 2019 roku, w ramach przygotowania do obchodów stulecia urodzin Ojca Świętego, w Muzeum rozpoczęto cykl spotkań “Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, w którym gościliśmy świadków życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Spotkania te realizowane były w formule stacjonarnej w przestrzeni Muzeum i w sali teatralnej, na której Karol Wojtyła stawiał swoje pierwsze aktorskie kroki. Do tej pory gośćmi Muzeum byli m.in.: Paweł Zuchniewicz, ks. Sławomir Oder, Grzegorz Gałązka, ks. Paweł Ptasznik, ks. abp. Mieczysław Mokrzycki, Stanisław i Jan Abrahamowicz, Danuta Ciesielska, Maria Ciesielska – Pikul czy Stanisław Rybicki.

10 października 2022 roku naszym gościem będzie p. Magdalena Wolińska – Riedi – dziennikarka i autorka publikacji o tajemnicach najmniejszego państwa świata, których nurtem przewodnim jest postać św. Jana Pawła II. Spotkanie poprowadzi ks. Andrzej Gołębiowski – szef redakcji programów katolickich TVP3 Kraków.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach