STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / METROPOLITA KRAKOWSKI SPOTKAŁ SIĘ Z ABP. EPIFANIUSZEM, ZWIERZCHNIKIEM AUTOKEFALICZNEGO PRAWOSŁAWNEGO KOŚCIOŁA UKRAINY

Metropolita krakowski spotkał się z abp. Epifaniuszem, zwierzchnikiem Autokefalicznego Prawosławnego Kościoła Ukrainy

Abp Marek Jędraszewski rozmawiał z metropolitą kijowskim o wojnie na Ukrainie, bieżących potrzebach i wyzwaniach duszpasterskich, a także formach niesienia pomocy. Spotkanie odbyło się w Pałacu Biskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3.
Kościół krakowski udzielił materialnego wsparcia mieszkańcom Ukrainy. Zostało ono przeznaczone m.in na zakup najpotrzebniejszych produktów dla żołnierzy, którzy wydostali się z rosyjskiej niewoli i nabierają sił w szpitalu.

Natychmiast po wybuchu wojny krakowska Caritas zaczęła organizować rejestr noclegów i wolontariatu. Oprócz placówek Caritas, większość miejsc noclegowych zgłosiły zgromadzenia zakonne i parafie, ale znalazło się w niej też wiele prywatnych osób, które udostępniały wolne pokoje w swoich mieszkaniach.

Na Dworcu Głównym w Krakowie Caritas uruchomiła całodniowy punkt informacyjny i pomocowy, który działał przy dużym wsparciu wolontariuszy i darczyńców Na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego, przy dworcu PKP w Krakowie,  powstał specjalny namiot który w najgorętszym momencie wydawał ok. 6000 gorących posiłków dla uchodźców. Równocześnie krakowska Caritas organizowała pomoc odpowiadając na prośby, które przychodziły z terenu Ukrainy.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Zdj. Autokefaliczny Prawosławny Kościół Ukrainy

Galeria

ZOBACZ TAKŻE