STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”

“Milion dzieci modli się na różańcu”

"Celem tej inicjatywy modlitewnej jest przede wszystkim pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może lecieć jak strzała prosto do serca Boga i w ten sposób wywiera wielki wpływ. Jakże więc potężna jest modlitwa różańcowa, gdy dzieci modlą się o pokój i jedność w rodzinach, w ich własnym narodzie i na całym świecie!" - piszą organizatorzy inicjatywy "Milion dzieci modli się na różańcu", międzynarodowej kampanii modlitewnej odbywającej się w dniach 18-19 października.

“Milion dzieci modli się na różańcu”

Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: “Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci. Sam Jezus uczy nas: “Jeśli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3). W 2019 roku do kampanii przystąpiło ponad 100 placówek edukacyjnych, głównie katolickich: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, szkoły specjalne, oddziały szkolne w szpitalach, a także osoby indywidualne.

Dlaczego 18 października?

Październik jest tradycyjnie miesiącem różańca; 18-ty jest dniem świętego Łukasza Ewangelisty, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i według tradycji jest uważany za osobę bliską Matce Bożej.

Jak napisał papież Jan Paweł II w Liście Apostolskim “Rosarium Virginis Mariae”:

“Różaniec ze swej natury jest modlitwą pokoju z racji samego faktu, że polega na kontemplowaniu Chrystusa, który jest Księciem Pokoju i «naszym pokojem» (Ef 2, 14) (…) Różaniec, kierując nasze spojrzenie ku Chrystusowi, czyni nas również budowniczymi pokoju w świecie. Mając charakter nieustającego, wspólnego błagania, zgodnie z Chrystusowym wezwaniem, by modlić się «zawsze i nie ustawać» (por. Łk 18, 1), pozwala on mieć nadzieję, że również dzisiaj ‘walka’ tak trudna jak ta, która toczy się o pokój, może być zwycięska”.

W niedzielę, 18 października o godz. 11.00, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, podczas której zachęci dzieci i młodzież do włączenia się w modlitwę. Kampania “Milion dzieci modli się na różańcu” będzie trwać w szkołach i przedszkolach do 19 października.

Rejestracja: www.modlitwamilionadzieci.pl

ZOBACZ TAKŻE