STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MIŁOSIERDZIE NADZIEJĄ DLA ŚWIATA – STACJA VIII

Miłosierdzie nadzieją dla świata – stacja VIII

W niedzielę 20 marca br., w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać kolejną stację comiesięcznego przygotowania „Miłosierdzie nadzieją dla świata". Tym razem tematem rozważania autorstwa abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego będą słowa z papieskiego Aktu zawierzenia „Przezwycięż wszelkie zło". W obliczu wojny, która toczy się za naszą wschodnią granicą będziemy prosić o pokój dla udręczonej Ukrainy i miłosierdzia dla wszystkich dotkniętych jej skutkami.
– Podejmując przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu nie spodziewaliśmy się, że w ciągu tego roku przyjdzie nam przeżywać doświadczenie wojny. Otrzymujemy wiele wiadomości z całego świata, że Czciciele Bożego Miłosierdzia, śledząc wydarzenia na Ukrainie, modlą się za ofiary wojny i odkrywają znaczenie słów św. Jana Pawła II wygłoszonych w homilii 17 sierpnia 2002 roku, tuż przed Aktem zawierzenia: „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść, chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia” – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – W Wielkim Poście, który jest okazją do przewartościowania naszego spojrzenia na to, co najbardziej istotne w naszym życiu, czasem pełnienia uczynków miłosierdzia wobec naszych bliźnich, wołamy z wielką wiarą „od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas Panie” i ufamy, że „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”– dodaje ks. Bielas.

W najbliższą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy i duchowej łączności z Łagiewnikami w czasie Godziny Miłosierdzia, nabożeństwa Gorzkich Żali oraz Mszy świętej, która w Wielkim Poście jest odprawiana w naszej Bazylice o godz. 16.00. Transmisja będzie dostępna: Godzina Miłosierdzia: w TVMiłosierdzie (www.misericordia.eu) i na kanale YouTube, w Telewizji EWTN Polska oraz w Telewizji Republika. Msza święta o godz. 16.00: TVMiłosierdzie (www.misericordia.eu) i na kanale YouTube oraz w Telewizji EWTN Polska.

Przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu zostało zainaugurowane podczas VIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w sierpniu 2021 roku. Od tego czasu, w każdą niedzielę po 17. dniu miesiąca w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwa modlitwa z rozważaniem poszczególnych słów papieskiego Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Do tej pory do przygotowań dołączyło już ponad sto miejsc kultu Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów i wciąż dołączają nowe. Główne obchody rocznicowe zaplanowano w dniach od 13 do 17 sierpnia br.

Zainteresowanych otrzymywaniem materiałów z przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu prosimy o przesłanie prośby na adres mailowy: info@misericordia.eu

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
ZOBACZ TAKŻE