STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MŁODZI PRZY CHRYSTUSIE

Młodzi przy Chrystusie

Czy piuskę się pierze? Jak rozeznaje się powołanie do kapłaństwa? Co jest ważne w przeżywaniu rekolekcji? Na te i inne pytania odpowiadał bp Robert Chrząszcz podczas odwiedzin wspólnot oazowych, które przeżywają rekolekcje w 10 miejscach w archidiecezji i poza nią.

Młodzi przy Chrystusie

Pierwszy turnus rekolekcji krakowskiego Ruchu Światło-Życie trwa. W czwartek wspólnoty dziecięce i młodzieżowe miały okazję porozmawiać oraz pomodlić się z bp. Chrząszczem oraz ks. Ryszardem Gackiem, moderatorem diecezjalnym Ruchu.

Biskup pomocniczy opowiadał o swoim powołaniu, spotkaniu z Janem Pawłem II, a także o posłudze misyjnej. Pytał młodych o ważne dla nich momenty rekolekcji, zwracając uwagę, iż właśnie one mogą być umocnieniem w codziennym życiu. – Ważne jest, by zapamiętać doświadczenia, które teraz przeżywacie. To łaska, którą trzeba zachować w sercu, ale może też warto zapisać w zeszycie, co chciałbym zapamiętać, czego się nauczyłem, co czułem. Gdy przyjdzie typowa codzienność, dobrze będzie wrócić do tych chwil. Po to Pan Bóg daje nam taki moment łaski, byśmy mogli kiedyś do tego wrócić i na nowo się umocnić – podkreślał. – Po to są rekolekcje: to skupienie, budowanie wspólnoty, cieszenie się sobą. To czas, kiedy bardziej pozwalamy Panu Bogu działać. Bardziej nadstawiamy uszu, by Jego słowo do nas docierało i nas przemieniało – wymieniał bp Chrząszcz.

O słuchaniu i otwieraniu serca na Boży głos mówił również w kontekście rozeznawania powołania. Trzeba zaufać Panu Bogu i pozwolić Mu działać. Staje się to jeszcze trudniejsze, gdy zamkniemy się na Niego z powodu strachu lub braku zgody na Jego plan. Biskup zaznaczył też, iż pojawiająca się w nas niepewność jest normalna, jednak warto otworzyć się na łaskę i podjąć wysiłek. – Otwórzcie drzwi Chrystusowi! – zachęcał biskup słowami swojego zawołania.

Bp Chrząszcz wyrażał wdzięczność za obecność uczestników i diakonii. Prosił również o modlitwę za wszystkich przeżywających rekolekcje, za Kościół krakowski oraz o powołania kapłańskie i zakonne. – To radość widzieć młodych, którzy gromadzą się wokół Chrystusa. Dziękuję za wasze świadectwo wiary. Mam nadzieję, że te rekolekcje zaowocują nie tylko w waszym życiu, ale też w życiu innych, z którymi się spotkacie. Niektórzy postanowili budować życie bez Pana Boga, a wy pokazujecie, że warto z Nim być – tłumaczył bp Chrząszcz.

Spotkanie bp. Chrząszczem ze wspólnotami oazowymi 7.07 (135)

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE