STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MŁODZIEŻ JUŻ W POŁOWIE DROGI DO LIZBONY

Młodzież już w połowie drogi do Lizbony

Cykl dziesięciu „KRoKów do Lizbony” przez wspólną modlitwę, integrację i formację przygotowuje młodzież naszej archidiecezji do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Spotkania odbywają się w różnych miejscach, a ich gospodarzami są wspólnoty przygotowujące się do wyjazdu. Najbliższy, piąty „KRoK” zostanie zrobiony w Trzebini w poniedziałek 23 stycznia.

Gospodarzem pielgrzymów będzie tym razem parafia św. Barbary w Trzebini-Wodnej Krystynowie, gdzie posługuje ks. Michał Korbel, koordynator wyjazdu na ŚDM w naszej archidiecezji. Najpierw część modlitewna – spotkanie rozpocznie się o 17:15 czuwaniem przy relikwiach bł. Carlo Acutisa, patrona młodzieży i ŚDM, po którym o 18:00 zebrani koordynatorzy ŚDM odprawią Mszę Świętą.

Po spotkaniu przy Ołtarzu czas na spotkanie przy stole – podczas integracyjnego spotkania z poczęstunkiem tym razem pielgrzymi dowiedzą się więcej na temat szczegółowego planu dni w diecezji Porto oraz wydarzeń centralnych, oraz wspólnie pochylą się nad propozycjami elementów przygotowywanego krakowskiego pakietu pielgrzyma.

Choć wakacje dla niektórych mogą wydawać się odległym terminem, większość grup wyjeżdżających na ŚDM z naszej archidiecezji zamknęła już zapisy ze względu na formalne wymogi lotów i rejestracji. Wszystkich, którzy rozważają dołączenie do pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej i udział w tym wyjątkowym spotkaniu młodych z Papieżem, zachęcamy do kontaktu pod adresem wyjazd@sdm.diecezja.pl.

Ks. Marcin Filar | Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej