STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NIESPODZIEWANA WIZYTA GÓRALI Z ORAWY

Niespodziewana wizyta górali z Orawy

Orawscy górale sprawili metropolicie krakowskiemu niezwykłą niespodziankę. Niezapowiedziani muzykanci w strojach góralskich odwiedzili arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w domu przy Franciszkańskiej 3.

Niespodziewana wizyta górali z Orawy

Życzyli swojemu pasterzowi Bożego błogosławieństwa na czas Bożego Narodzenia i cały Nowy Rok 2019. Siły, miłości, wiary i zdrówka. Oczywiście po góralsku! A żeby zdrowie było przywieźli prosto z Orawy miód.
– Gdyby Wos grypa chyciła – pić kielo wlezie – poradzili metropolicie.

Życzenia złożyli w imieniu Samorządu Gminy Lipnica Wielka, Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Orawskiej i w imieniu wszystkich obecnych.

Orawianie wyjaśnili, że odwiedziny z bożonarodzeniowymi życzeniami są ich tradycją – wcześniej odwiedzali kard. Stanisława Dziwisza, teraz przybywają do abpa Marka Jędraszewskiego. Wyznali, że byli także w zeszłym roku, ale metropolity nie zastali. Na sugestię arcybiskupa, że trzeba zadzwonić i się umówić to wtedy na pewno będzie obecny, odpowiedzieli z uśmiechem, że „kolędnicy się nie zapowiadajo ino przychodzo”.

Następnie serdecznie zaprosili arcybiskupa, aby odwiedził Orawę, po czym zaśpiewali po góralsku.
– Niech Pan Jezus błogosławi Wam, Waszym rodzinom, całemu zespołowi. Dziękuję za tę wspaniałą niespodziankę – mówił z radością metropolita krakowski.

FOTORELACJA

Justyna Walicka | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Kolędnicy z Orawy u Metropolity | Abp Marek Jędraszewski, 20.12.2018

 

ZOBACZ TAKŻE