STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOWI KANDYDACI DO SEMINARIUM

Nowi kandydaci do seminarium

W dniu 21 września, w Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski wręczył 13 kandydatom z Archidiecezji Krakowskiej dokumenty (suscepty) przyjmujące na pierwszy rok studiów.

W swoim słowie skierowanym do wszystkich zgromadzonych w Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich Metropolita wspomniał o tym, że właśnie w siedzibie biskupa podczas II wojny światowej mieściło się tajne seminarium duchowne.

Jego Ekscelencja nawiązał również do liturgii dnia, przypominając, że według wyobrażenia włoskiego barokowego malarza Caravaggia, powołanie św. Mateusza miało być dla celnika ogromnym zaskoczeniem, wyrażanym w jego pytaniu zadawanym Jezusowi „Czy to ja? Czy to mnie powołujesz?”

Na koniec ks. Andrzej Tarasiuk, rektor Seminarium, wraz z przełożonymi i ojcami duchownymi, poprosili Księdza Arcybiskupa o błogosławieństwo na rozpoczynającą się drogę formacyjną nowych alumnów.

ks. Rafał Wilkołek| Archidiecezja Krakowska