STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOWY CYKL PODCASTÓW “NA ŚCIEŻKACH MYŚLI JANA PAWŁA II”

Nowy cykl podcastów “Na ścieżkach myśli Jana Pawła II”

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach rusza z nowym cyklem podcastów dotyczących papieskich encyklik. Premiera już w najbliższy piątek, 10 września, o godzinie 19.00.

Nowy cykl podcastów “Na ścieżkach myśli Jana Pawła II”

“Na ścieżkach myśli Jana Pawła II” to czternastoodcinkowy cykl podcastów przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. – Jesienna pogoda często nie sprzyja spacerom w plenerze, dlatego zachęcamy Państwa do wybrania się w inną, bardziej duchową i intelektualną wędrówkę – mówią pomysłodawcy projektu.

Wśród owoców pontyfikatu Jana Pawła II znajduje się 14 encyklik – jednych z najważniejszych papieskich dokumentów. Są to publikacje najwyższe nie tylko rangą, ale także poruszająca najistotniejsze społeczne i doktrynalne zagadnienia. Chociaż są one zróżnicowane tematycznie, to warto czytać je w „komplecie”, tak aby pełniej zrozumieć przesłanie myśli Papieża Polaka. – Na spotkanie z tymi często teologicznie i filozoficznie trudnymi tekstami, poprosiliśmy dwóch wybitnych profesorów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – księdza Roberta Woźniaka oraz księdza Damiana Wąska. Przybliżą oni historię powstania tekstów, ich treść i źródła. W interpretacji wybranych fragmentów pomogą Państwu dwaj aktorzy – Piotr Piecha i Marcin Kobierski. Pragniemy, aby przygotowane podcasty były zaproszeniem do sięgnięcia po całość tekstów czternastu encyklik. Mamy nadzieję, że tak mała próba papieskich tekstów będzie zachętą do tego, aby zgłębiać myśl Ojca Świętego – zachęcają twórcy.

Odcinki podcastów będą miały swoją premierę w każdy piątek, od 10 września, o 19.00 na stronie internetowej Muzeum, profilu Facebook i YouTube. Materiał dostępny będzie również na platformach Spotify oraz Google Podcasts.

ZOBACZ TAKŻE