STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOWY OFICJAŁ SĄDU METROPOLITALNEGO W KRAKOWIE

Nowy Oficjał Sądu Metropolitalnego w Krakowie

We wtorek rano ks. dr Mirosław Czapla, nowy Oficjał Sądu Metropolitalnego w Krakowie, złożył wyznanie wiary i przysięgę wierności na ręce metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Uroczystość miała miejsce w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich.

Ks. dr Mirosław Czapla święcenia kapłańskie otrzymał 16 maja 1992 r. Ukończył Wydział Teologiczny Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, gdzie uzyskał magisterium. Pracował jako wikariusz w Stryszowie. Następnie został skierowany na studia doktoranckie na Wydziale Prawa Kanonicznego KUL, które ukończył uzyskując tytuł doktora prawa. Po powrocie do Krakowa został sędzią Sądu Metropolitalnego oraz prefektem Krakowskiego Seminarium Duchownego, a następnie ojcem duchownym w domu przy ul. Piłsudskiego. 4 listopada 2005 r. został zaprzysiężony jako notariusz w Trybunale Rogatoryjnym w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Sługi Bożego Jana Pawła II w Archidiecezji Krakowskiej.