STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / O GŁODZIE W CZASIE EPIDEMII, CZYLI INTERNETOWE „REKOLEKCJE DLA GŁODNYCH” ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ I BAZYLIKI MARIACKIEJ

O głodzie w czasie epidemii, czyli internetowe „Rekolekcje dla głodnych” Archidiecezji Krakowskiej i bazyliki Mariackiej

Jaki głód doskwiera nam najbardziej w czasie epidemii? Jak się pokrzepiać i co na to Bóg? Na te pytania odpowiadać będziemy z ks. dr. Wojciechem Węgrzyniakiem podczas internetowych „Rekolekcji dla głodnych”, na które zapraszamy wraz z bazyliką Mariacką od najbliższej niedzieli.
Sytuacja, z którą przychodzi nam się zmierzyć sprawiła, że dotkliwie odczuwamy brak tego, co do tej pory było dla nas oczywiste i na wyciągnięcie ręki. Dla katolików jest to czas szczególnie trudny, bo w najważniejszym okresie, który przygotowuje do Wielkanocy, nie możemy uczestniczyć w liturgii, nabożeństwach i korzystać z sakramentów tak, jak do tej pory. Jak zaspakajać tę pustkę i jaką receptę ma na nią Jezus?

Od najbliższej niedzieli aż do czwartku o godz. 18.30 podczas transmisji Mszy św. połączonej z  nauką rekolekcyjną, będziemy pochylać się nad rodzajami głodu, które szczególnie dotkliwie odczuwamy w obecnej sytuacji, aby wspólnie odnajdywać naszą nadzieję, którą jest Chrystus.

Zapraszamy na kanał YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz na stronę internatową bazyliki Mariackiej.

Ks. Wojciech Węgrzyniak – kapłan Archidiecezji Krakowskiej, biblista, rekolekcjonista, adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest koordynatorem Formacji Stałej Kapłanów w Archidiecezji Krakowskiej. Studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie (Biblicum) oraz w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE