STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ODZNAKI „BEATI MISERICORDES”

Odznaki „Beati Misericordes”

W niedzielę – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny – zostały wręczone odznaki „Beati Misericordes”.

Jak przypomniał ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, rok temu ksiądz prałat Franciszek Ślusarczyk – ówczesny rektor Sanktuarium wydał dekret ustanawiający odznakę. Napisał w nim takie słowa: „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozwija się dzięki zaangażowaniu oraz współpracy ludzi dobrej woli z różnych stron świata. Niech zatem symbolicznym znakiem wielkiej wdzięczności za pełne miłości zaangażowanie w to Boże dzieło, będzie przyznawana przez Rektora Sanktuarium odznaka ‘Beati misericordes’ – w myśl słów Jezusa, który nas zapewnia: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7)”.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przyznało to odznaczenie dla:

1. Krzysztofa Michałka
  2. Małgorzaty i Mieczysława Pabisów
  3. Piotra Ładosia
  4. Danuty Maciejczyk
  5. Jacka Gadziny
  6. Mirosława Rosponda
  7. Księży salwatorianów z domu zakonnego w Krakowie-Łagiewnikach

W czasie Mszy św .o godz. 10. 30 odznaczenia wręczył ks. bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Księża salwatorianie otrzymali je w czasie Eucharystii sprawowanej po Godzinie Miłosierdzia od ks. Zbigniewa Bielasa.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach