STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PAPIESKIM SZLAKIEM – Z ŁAGIEWNIK DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Papieskim szlakiem – z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotni ranek – 27 maja – wyruszyła XVI pielgrzymka z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymów w Bazylice Bożego Miłosierdzia powitał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – 17 sierpnia 2002 roku, gdy przybył tutaj Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie swojej ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny mówił: „Przychodzimy dziś tutaj, aby na nowo odkrywać w Chrystusie oblicze Ojca. Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już po wielokroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny”. Przybywamy tu, aby wpatrywać się w oczy Miłosiernego Jezusa, aby wszystkie nasze intencje pielgrzymkowe, które przynosicie w waszych sercach i tych ludzi, którzy was prosili o modlitwę, aby stąd wyruszając od Jezusa Miłosiernego, kroczyć drogami naszej pięknej Archidiecezji, małopolskiej ziemi, aby dotrzeć do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Niech to spotkanie dziś na początek pielgrzymki będzie okazją do takiej refleksji i nabrania sił – mówił.

Ks. Bielas po wspólnej modlitwie, pobłogosławił Pątników na pielgrzymi szlak. – Bogu niech będą dzięki za to, że przyszliście, że zdecydowaliście się ruszyć na pielgrzymi szlak z tego pięknego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Matki Bożej Kalwaryjskiej – powiedział do zebranych ks. Piotr Waligóra, główny organizator pielgrzymki. – Przemierzymy w dużym stopniu podobną trasę do tej, którą przemierzył św. Jan Paweł II w 2002 roku, jadąc do Kalwarii z Krakowa – dodał.

Z Krakowa do Kalwarii wyruszyło kilkaset osób. Do Kalwarii dotrą około godziny 19.00, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta, która zakończy XVII Pielgrzymkę z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium