STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. KRZYSZTOF POROSŁO. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Krzysztof Porosło. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. KRZYSZTOF PROSŁO

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz dr Krzysztof Porosło, kapłan archidiecezji krakowskiej. Wykłada teologię dogmatyczną na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Jest diecezjalnym duszpasterzem akademickim przy kolegiacie św. Anny w Krakowie. Jego największą pasją jest teologia liturgii. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinanas” oraz autorem lub redaktorem 15 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym. W wywiadzie dzieli się historią swojego powołania, wspomina czas formacji seminaryjnej oraz opowiada o posłudze duszpasterza akademickiego. Zapraszamy do wsłuchania się w treść tej rozmowy!

 CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Seminarium nie oznacza, że musisz zostać Księdzem na 100%. Może Pan Bóg zaprasza Ciebie do tego miejsca dla innych powodów, żeby czegoś się nauczyć, w czymś dojrzeć, nauczyć się modlitwy, zbliżyć do Boga, a może właśnie to jest pierwszy głos do pójścia za Panem w kapłaństwie”.

ZOBACZ TAKŻE