STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZYGOTOWANIE DO 20. ROCZNICY ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Przygotowanie do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

W przyszłym roku będziemy przeżywać 20. rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. To jedno z najważniejszych wydarzeń pontyfikatu Jana Pawła II. Miało ono miejsce 17 sierpnia 2002 roku w czasie Mszy świętej z poświęceniem Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.Podczas tegorocznej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia, która odbywa się zawsze w niedzielę po rocznicy konsekracji, rozpocznie się przygotowanie do jubileuszu 20-lecia. – Zapraszamy do włączenia się w to dzieło sanktuaria Bożego Miłosierdzia z Polski i całego świata, parafie pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego oraz wszystkich, którzy pragną zgłębić treść papieskiego Aktu zawierzenia – zachęcają organizatorzy.

– W związku z przypadającą w 2022 roku 20. rocznicą proklamowania przez Jana Pawła II Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu rozpoczynamy roczne przygotowanie do tego wydarzenia. Chcemy w nie włączyć sanktuaria Bożego Miłosierdzia oraz parafie noszące takie wezwanie. Na naszą propozycję odpowiedziało już kilkanaście sanktuariów i miejsc kultu Bożego Miłosierdzia, m.in. z Australii, Brazylii, Meksyku, Tanzanii, Francji i wielu innych krajów – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Przez kolejne 11 miesięcy będziemy rozważać poszczególne fragmenty Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, aby odkryć bogactwo treści, jakie zawiera ta wspaniała modlitwa. W Bazylice Bożego Miłosierdzia, na każdej Mszy świętej oraz codziennie w czasie Godziny Miłosierdzia odmawiamy papieski Akt zawierzenia. Teraz chcemy go przypomnieć całemu światu. Teksty rozważań zostaną przesłane drogą mailową zainteresowanym.

Inspiracją do podjęcia tego przygotowania były słowa, które wypowiedział Jan Paweł II  na zakończenie homilii podczas Mszy świętej z poświęceniem Bazyliki Bożego Miłosierdzia: „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie (…)  Dlatego dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat”.

Sanktuaria i parafie, które chcą otrzymywać materiały do modlitewnego przygotowania do tego wydarzenia prosimy o kontakt mailowy na adres: info@milosierdzie.pl

Małgorzata Pabis| Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

ZOBACZ TAKŻE