STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZYJACIELE CHRYSTUSA

Przyjaciele Chrystusa

W czwartkowe przedpołudnie w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbył się Dzień Wspólnoty członków Ruchu Światło-Życie.

Przyjaciele Chrystusa

W spotkaniu wzięło udział pięć oaz młodzieżowych i dziecięcych oraz rodziny Domowego Kościoła. Zawiązanie wspólnoty zaczęło się od prezentacji grup i świadectw uczestników. – Podczas naszych rekolekcji dowiedzieliśmy się, że najważniejsze jest to, ze każdy z nas jest dzieckiem Bożym! Ty, ja, ksiądz, siostra, animator i muzyczna. Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi – dzielili się najmłodsi uczestnicy.

Następnie zgromadzeni uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył bp Robert Chrząszcz. W homilii zwrócił uwagę na przyjaźń Pana Jezusa i Piotra. Była ona nieidealna ze względu na apostoła, zaś wielka dzięki Mistrzowi. – Jak wielka jest przyjaźń Jezusa wobec Piotra. Dziś w Ewangelii pyta go „Czy miłujesz mnie?”, zaś Piotr odpowiada „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Wiemy, że nasza przyjaźń wobec Jezusa nie jest idealna. On mimo naszych słabości nadal chce być naszym przyjacielem. Warto być blisko Niego, bo On jest tym przyjacielem, który nas nie zawiedzie i który naprawdę jest wierny wobec nas – wyjaśniał biskup.

Celebrans przywołał również fragment Ewangelii o modlitwie Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym. Choć Jezus wiedział, iż Judasz Go zdradził i wzgardził Jego przyjaźnią, Pan zwraca się do niego zwrotem „przyjacielu”. – Taki jest Jezus. Jego miłości i przyjaźni wobec nas nic nie zakończy. Chyba że sami odrzucimy Jego miłość – wskazał biskup.

Na koniec zachęcił oazowiczów do modlitwy za siebie oraz do radowania się tą niezwykłą relacją. – Dlatego, moi drodzy przyjaciele, módlmy się za siebie nawzajem. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszej relacji. Prośmy, abyśmy nigdy nie zrezygnowali z niej, tak jak stało się to w życiu Judasza. Prośmy, by ta piękna przyjaźń z Jezusem była przez nas doceniana i byśmy umieli się nią cieszyć – mówił bp Chrząszcz.

DSC_0778

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE