STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / REKOLEKCJE “WEŹŻE SIĘ OGARNIJ”

Rekolekcje “Weźże się ogarnij”

- Zapraszamy do wspólnego ogarnięcia się na przyjście Jezusa, a po tym roku jest co ogarniać - pisze Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, zachęcając do udziału w rekolekcjach "Weźże się ogarnij".– Przygotowaliśmy dla Was materiały do przeżycia Adwentu w taki sposób, aby można było jak najbardziej (albo i całkowicie) wylogować się z social-mediów i przeżyć ten czas w skupieniu, tworząc Jezusowi przestrzeń na przyjście do nas z pokojem i radością – zapewnia Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. – Jednym z założeń jest to, że nie trzeba być przez Adwent zalogowanym w social-mediach, aby przeżyć rekolekcje. Konferencje będą dostępne na YouTube i Spotify, a pozostałe materiały będziecie dostawać mailem, aby ograniczyć czas spędzany przy komputerze, którego i tak jest dużo – podkreślają organizatorzy.

W planie:

– na każdą niedzielę Adwentu: uczestnictwo we Mszy św. w swoim kościele parafialnym oraz konferencja, którą wygłoszą ks. Sebastian Kowalczyk i ks. Marcin Filar, przygotowując do tematu kolejnego tygodnia (video lub podcast)

– na dobre przeżycie każdego tygodnia: adwentowy planner, w którym korzystając z przygotowanych propozycji, samemu można zdecydować, jakie wyzwania chce się podjąć

– pod koniec: spotkanie online z innymi uczestnikami rekolekcji, aby podzielić się swoimi doświadczeniami

– codziennie: rozważanie Słowa Bożego i wzajemna motywacja do realizacji wyznaczonych celów, oraz w miarę możliwości – uczestnictwo w roratach

– specjalne materiały dla katechetów i animatorów wspólnot

Aby wziąć udział w rekolekcjach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy https://bit.ly/wezzesieogarnij oraz dołączyć do grupy Młodzi Archidiecezji Krakowskiej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

ZOBACZ TAKŻE