STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / REKRUTACJA NA KIERUNEK PEDAGOGIKA NA UNIWERSYTECIE PAPIESKIM JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

Rekrutacja na kierunek pedagogika na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie prowadzi rekrutację na nowo otwartym kierunku studiów z pedagogiki. Otwarcie tego kierunku jest realizacją misji naszego Uniwersytetu troski o odpowiedzialne wychowanie i edukację młodego pokolenia na fundamencie chrześcijańskich wartości w duchu nauczania naszego Patrona św. Jana Pawła II. Nasza Uczelnia nawiązuje w ten sposób do chlubnej historii kształcenia pedagogicznego w Krakowie na poziomie uniwersyteckim, które było prowadzone już od połowy XIX wieku na Wydziale Teologicznym, stanowiącym wówczas integralną część Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uniwersytet nasz oferuje studia z pedagogiki na poziomie magisterskim (drugi stopień studiów) w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na dwóch ważnych i potrzebnych specjalnościach:

• pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią, przygotowująca do pracy z osobami wykluczonymi społecznie w różnych instytucjach wychowawczych, terapeutycznych i resocjalizacyjnych;
  • tanatopedagogika, kształcąca specjalistów do pracy z osobami terminalnie chorymi, ich rodzinami i otoczeniem w hospicjach, opiece domowej, organizacjach pozarządowych i innych placówkach o charakterze opiekuńczo-terapeutycznym.

Wydział Nauk Społecznych prowadzi także rekrutację na trzy inne kierunki studiów: nauki o rodzinie, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz praca socjalna. Informacje o zasadach i terminach rekrutacji można odnaleźć na stronach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do studiowania pedagogiki, a także innych kierunków prowadzonych na naszym Uniwersytecie.

SZCZEGÓŁY

Ks. dr hab. Michał Drożdż prof. UPJPII