STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RESPIRATOR OD KRAKOWSKIEJ CARITAS

Respirator od krakowskiej Caritas

Szpital im. Żeromskiego w Nowej Hucie, który jako pierwszy w Krakowie zmierzył się z epidemią COVID – 19, otrzymał 100 tysięcy złotych na zakup respiratora. Dziś Caritas Archidiecezji Krakowskiej przelała zebraną kwotę na konto szpitala.

Respirator od krakowskiej Caritas

Wpłaty na zakup respiratora dla krakowskiego szpitala były odpowiedzą na apel Caritas ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom Caritas postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. Ogłoszona zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem i w trochę ponad tydzień darczyńcy przekazali na konto Caritas 100 000 zł.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ufundowali ten cenny sprzęt dla szpitala za pośrednictwem naszej Caritas.

Akcja trwa nadal, bo epidemia zatacza coraz szersze kręgi, a kolejne szpitale czekają na pomoc. Nie wiadomo, kto i kiedy znajdzie się w potrzebie. Ta akcja może być na wagę życia. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. Wpłat można dokonywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem RESPIRATOR lub online poprzez naszą stronę internetową: https://www.krakowcaritas.pl/ofiara.php.

Równocześnie pracownicy i wolontariusze krakowskiej Caritas kontynuują pomoc materialną dla najuboższych seniorów, dostarczając im paczki z żywnością i środkami czystości. Gorące posiłki najuboższym wydaje również Kuchnia św. Brata Alberta. Prosimy o wsparcie również tych naszych działań.

Więcej informacji o naszych bieżących akcjach na www.krakowcaritas.pl.

Agnieszka Homan | Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE