STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ROZWAŻANIA ADWENTOWE WEDŁUG „DZIENNICZKA” ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY #4

Rozważania adwentowe według „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny #4

- Przed nami ostatnia niedziela Adwentu. W tym roku, chcąc dobrze przeżyć ten czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, korzystaliśmy z pouczeń, jakie Matka Boża przekazała św. Siostrze Faustynie 29 listopada 1936 roku – przypomina ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Rozważania adwentowe według „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny #4

W ostatnim rozważaniu kapłan zatrzymał się nad czwartą częścią tego pouczenia:

„Ze stworzeniami utrzymuj kontakt o tyle, o ile konieczność i obowiązek twój tego wymaga. Jesteś mieszkaniem miłym Bogu żywemu, w którym On ustawicznie z miłością i upodobaniem przebywa. A żywa obecność Boża, którą odczuwasz w sposób żywszy i wyraźny utwierdzi Cię, córko moja w tym, co ci powiedziałam”.

Na koniec adwentowych rozważań kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomina wszystkie cztery wskazówki, jakie Matka Boża dała św. Siostrze Faustynie: cichość i pokora, adoracja oraz wierność obowiązkom, przebywanie z Bogiem i wreszcie czujność w kontakcie ze światem. – Niech te wskazówki pomogą nam przeżyć ostatnie adwentowe dni.

I kończąc rozważania ks. Bielas cytuje słowa Matki Bożej, które wypowiedziała do Siostry Faustyny:

„Staraj się do dnia Bożego Narodzenia tak postępować, a później On ci sam da poznać, w jaki sposób przestawać i jednoczyć się z Nim będziesz”.

ZOBACZ TAKŻE