STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / STARTUJE 3. SEZON SOBOTNICH ROZWAŻAŃ EWANGELII „DOBRA NOWINA”!

Startuje 3. sezon sobotnich rozważań Ewangelii „Dobra Nowina”!

– Gdy w ciągu tygodnia słuchamy otaczających nas ludzi, informacji ze świata polityki, ekonomii, kultury itp., warto w tym wszystkim znaleźć czas, aby posłuchać Boga, a „Dobra Nowina” może to ułatwić. Jest krótkim, przekazanym prostym językiem komentarzem do niedzielnej Ewangelii – mówi ks. Robert Młynarczyk, który wraz z ks. Markiem Suderem przygotowuje rozważania, publikowane przez Archidiecezję Krakowską w każdą sobotę o godz. 17.07.Nowy rok liturgiczny oznacza kolejny, trzeci już sezon rozważań niedzielnej Ewangelii, zatytułowanych „Dobra Nowina”. Głos ks. Roberta Młynarczyka, obecnie prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, znany jest słuchaczom od 2020 roku. Rok temu dołączył do niego ks. Marek Suder, ojciec duchowny krakowskiego seminarium. Od tej pory duet na zmianę przygotowuje rozmyślania, które co sobotę o godz. 17.07 publikowane są na kanałach You Tube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. – Każdy ma jakiś inny powód, by ich słuchać. Myślę, że tym, co łączy te powody to mimo wszystko poszukiwanie głosu Boga. Do każdego z nas Bóg przemawia indywidualnie. Dlatego to, co ja mówię w tych rozważaniach, to tak naprawdę to, co ja usłyszałem dla siebie i przekazuję dalej! I tak jest zawsze z głoszeniem Słowa Bożego. Kapłan z reguły mówi to, co było do niego powiedziane, ale bywa i tak, że Bóg chce powiedzieć to samo do wielu ludzi lub do wszystkich. Dlatego warto słuchać tego, co mówią inni – tłumaczy ks. Marek, mówiąc o tym, dlaczego warto słuchać podcastu. – Gdy w ciągu tygodnia słuchamy otaczających nas ludzi, informacji ze świata polityki, ekonomii, kultury itp., warto w tym wszystkim znaleźć czas, aby posłuchać Boga, a Dobra Nowina może to ułatwić. Jest krótkim, przekazanym prostym językiem komentarzem do niedzielnej Ewangelii – dodaje ks. Robert.

Obaj prowadzący podkreślają, że przygotowywanie rozważań wiele uczy także ich samych. – Osobiście to zmusza mnie do pewnej systematyczności. Presja, że musi się coś zrobić w określonym terminie, mobilizuje mnie. Druga sprawa to kwestia odkrycia, że zawsze znajdzie się jednak czas! Wszyscy dziś skarżymy się na brak czasu. Ciągle nam go nie mamy, ale to ułuda. Czas jest! Tylko nie zawsze potrafimy go dobrze wykorzystać. I trzecia sprawa: spotkanie ze Słowem Bożym. Ono i tak by było bez tych nagrań, ale zawsze one bardziej mobilizują do poszukania gdzieś głębiej, do poczytania jakichś komentarzy – przyznaje ks. Suder, mówiąc o tym, co daje mu przygotowywanie „Dobrej Nowiny”.

Ks. Młynarczyk zdradza, że dla niego także największą trudnością, która wiąże się ze współtworzeniem tego podcastu, jest czas. – Czas, który ucieka, a z odcinkiem trzeba zdążyć, pomysł, który niekoniecznie wszystkim musi spasować – tłumaczy – Ale wiem, dla Kogo się trudzę i to motywuje i daje siłę – dodaje od razu prefekt i prokurator Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Trzeci sezon rozważań niedzielnej Ewangelii „Dobra Nowina” tradycyjnie dostępny będzie w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanale YouTube oraz platformie Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Dodatkowo odcinki podcastu pojawiać będą się, tak jak w ubiegłych latach, także przed największymi uroczystościami liturgicznymi.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

ZOBACZ TAKŻE