STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w Kalwarii Zebrzydowskiej

- Chcemy i mamy być latarnią nadziei dla siebie nawzajem w klasztorach i dla wszystkich ludzi, pośród których żyjemy – mówił o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny, podczas Eucharystii w Dzień Życia Konsekrowanego w kalwaryjskiej bazylice. W modlitwie wzięły udział osoby zakonne z okolicznych klasztorów.
Na początku homilii Ojciec Prowincjał mówił o Maryi, która przyniosła Jezusa do świątyni, ponieważ „każdy pierworodny należy do Boga”. Jej gest pozwala uznać, że Bóg jest dawcą wszelkiego życia. – Maryja składająca wraz z Józefem ofiarę ubogich, jest w tej scenie ewangelicznej typem Kościoła. Wspólnota uczniów Jezusa od początku swego istnienia wpatruje się we wzór Matki Kościoła i widzi w Jej ubóstwie społecznym również wielką wartość religijną i duchową – mówił Prowincjał i stwierdził, że podobnie, jak Maryja oddała Bogu Jezusa, tak też członkowie Kościoła składają w ofierze wszystko, czym żyją.  Konsekracja zakonna jest całkowitym oddaniem własnego życia. Oddajemy Bogu to co wcześniej od niego otrzymaliśmy. Czynimy to z nadzieją, że ten dar Bogu miły, przyniesie owoce dla całej ludzkości – przypomniał Zakonnik.

W dalszych słowach podziękował osobom konsekrowanym za świadectwo życia i wierność zakonnym ślubom. Na zakończenie słowami św. Jana Pawła II, modlił się: „O Maryjo, Matko Chrystusa i nasza Matko, dziękujemy Ci za troskę, z jaką towarzyszysz nam na drodze życia, i prosimy Cię: ofiaruj nas dziś na nowo Bogu, naszemu jedynemu Dobru, aby nasze życie oddane Miłości stało się ofiarą żywą, świętą i Jemu miłą”.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium
fot. br. Ewaryst Buła OFM

ZOBACZ TAKŻE