STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIĘTO MŁODYCH – 49. PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Święto młodych – 49. Pielgrzymka Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

- To święto młodych, które pokazuje, że wiara to nie jest coś, co zamyka się w domu i że nie jesteśmy w niej sami, bo w koło są ludzie, z którymi możemy się nią dzielić - mówi ks. Marcin Rozmus, diecezjalny moderator Ruchu Apostolstwa Młodzieży - Grup Apostolskich w przededniu 49. Pielgrzymki Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Święto młodych –  49. Pielgrzymka Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

W sobotę 19 października młodzi zgromadzą się w Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach, aby wspólnie adorować Pana i modlić się podczas Mszy świętej, której przewodniczyć będzie bp Jan Zając. Po zakończeniu Eucharystii będzie też czas na rozmowę i integrację podczas agapy.

Wydarzenie to w sposób szczególny związane jest z Grupami Apostolskimi, które kontynuują tradycję pielgrzymowania krakowskiej młodzieży, zainicjowaną przez kard. Karola Wojtyłę. – Ówczesny metropolita krakowski poprosił ks. Antoniego Sołtysika, aby gromadził ludzi młodych wokół św. Jadwigi, która stała się ich patronką. Tak narodziła się Pielgrzymka Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej – tłumaczy ks. Rozmus. 

Dziś młodzi nie pielgrzymują już do katedry na Wawelu, ale do Sanktuarium św. Jana Pawła II, który obok królowej Jadwigi jest patronem i współzałożycielem Grup Apostolskich.

Pielgrzymka Młodzieży jest dla nich przede dniem wspólnoty, podczas którego błogosławieni są nowi animatorzy i moderatorzy świeccy. W tym roku wspólnie z młodzieżą Archidiecezji Krakowskiej modlić się będą także przedstawiciele Ruchu Apostolstwa Młodzieży m.in. z Przemyśla i Rzeszowa.

– Chcemy dzielić się tym, co dla nas najcenniejsze. To także dobra okazja, aby poznać Grupy Apostolskie, nasz charyzmat i ludzi, którzy tworzą tę wspólnotę – podkreśla ks. Marcin Rozmus, zapraszając na wydarzenie wszystkich, którzy chcą poczuć się częścią jednego, młodego i radosnego Kościoła. 

Pielgrzymka Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej jest coroczną pielgrzymką ludzi młodych do św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej, która jest nie tylko tradycją, ale nową siłą i motywacją do Apostolskiego działania. To 49. edycja inicjatywy, powstałej z inspiracji m.in. papieża Polaka. 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE