STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SZKOLENIE “BEZPIECZNE WAKACJE 2021”

Szkolenie “Bezpieczne wakacje 2021”

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej wraz z Zespołem ds. Prewencji w Archidiecezji Krakowskiej i Centrum Ochrony Dziecka działającym przy jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie, zorganizowało 19 maja i 9 czerwca 2021 roku szkolenie „Bezpieczne wakacje 2021”.

Szkolenie “Bezpieczne wakacje 2021”

Ze względu na trwającą pandemię, szkolenie odbyło się  w formie online i było skierowane było do wszystkich osób odpowiedzialnych i zaangażowanych w organizację oraz przebieg wakacyjnych rekolekcji i wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej.  Szczególnie do animatorów, moderatorów, kleryków, księży, sióstr zakonnych, liderów parafialnych związanych z Ruchem Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej, Grupami Apostolskimi Ruchem Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Liturgiczną Służbą Ołtarza Archidiecezji Krakowskiej, Katolickim Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, Parafiami Archidiecezji.

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się z tematami związanymi z przeciwdziałaniem przemocy wobec dziecka oraz pomocą dziecku skrzywdzonemu, pojawiły się również informacje na temat profilaktyki, pomocy skrzywdzonym oraz superwizji. Osobny panel skierowany był dla księży duszpasterzy, który poprowadził ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych.

W szkoleniu wzięło udział ponad 150 uczestników, a każdy, oprócz certyfikatu uczestnictwa, otrzymał broszurę – vademecum, które zawiera podstawowe informacje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec dzieci i młodzieży. Ponadto znajdują się tam informacje o dobrych nawykach i zachowaniach w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Vedemecum trafi również do wszystkich parafii Archidiecezji Krakowskiej.

Projekt „Bezpieczne wakacje 2021” dofinansowano z grantu Fundacji św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski.

 

 

ZOBACZ TAKŻE