STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TRZY WYMIARY BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. SŁOWACKA PIELGRZYMKA RADIA LUMEN

Trzy wymiary Bożego Miłosierdzia. Słowacka pielgrzymka Radia Lumen

- Witam Was, czcigodni i drodzy Pielgrzymi, a także Waszych kapłanów, siostry zakonne i wszystkich, którzy dziś w pielgrzymim trudzie przybyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aby spotkać się z Chrystusem Miłosiernym, który chce pokazać nam swoje przebite dla naszego zbawienia serce. – mówił arcybiskup Marek Jędraszewski, witając w krakowskich Łagiewnikach ponad 15-tysięczną grupę pielgrzymów ze słowackiego Radia Lumen.

Trzy wymiary Bożego Miłosierdzia. Słowacka pielgrzymka Radia Lumen

Metropolita odwołał się do „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, w którym Jezusowa Sekretarka napisała piękną modlitwę, rozważając w niej tajemnicę Bożego Miłosierdzia w trzech odsłonach czasu. Zaznaczył, że przeszłość i to wszystko, co budzi w człowieku poczucie wstydu i żalu: upadki i grzechy należy zostawić działaniu Bożego Miłosierdzia.
– Wiele możemy zrobić, gdy chodzi o naszą teraźniejszość. Trzeba pozwolić Panu Bogu działać, przemieniać nas i realizować Jego wezwanie: „Bądźcie miłosierni dla siebie nawzajem, jak Ojciec Wasz jest miłosierny”.

Arcybiskup podkreślił, że przyszłość, choć może nieść pewne obawy, powinna być przestrzenią planowania dobrych uczynków i ochrony przed złem.
– Jestem przekonany, że Wasz pobyt w tym miejscu pozwoli głęboko przeżyć te trzy wymiary czasowe Bożego miłosierdzia i miłosierdzia międzyludzkiego, do którego wzywa nas Pan Jezus. Odchodząc stąd, miejcie głębokie przekonanie, że zmartwychwstały Pan, który pokonał szatana, grzech i śmierć, jest zwycięzcą, który ogarnia nas swoim miłosierdziem i nieustannie zachęca do zwycięstw nad osobistymi słabościami i grzechami.  Będąc tutaj, dajcie przeniknąć się Jego pokojem i zanieście go do swoich domów, miejsc pracy i do swojej ojczyzny.

Na zakończenie, metropolita umocnił swoje życzenia pasterskim błogosławieństwem. Wraz z arcybiskupem, pątnicy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymka Słowaków, zorganizowana przez Radio Lumen, katolicką słowacką rozgłośnię, jest jedną z największych grup narodowych, przybywających już 15. raz do światowego centrum Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W tym roku hasłem pielgrzymki są słowa: „Przyjaźń z Chrystusem oraz głęboka relacja z Kościołem – drogą do wolności bez grzechu”.

FOTORELACJA

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Pielgrzymka słuchaczy Radia Lumen ze Słowacji do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie | Abp Marek Jędraszewski, 4.05.2019 r.

ZOBACZ TAKŻE