STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – POPOŁUDNIOWE PROCESJE EUCHARYSTYCZNE W KRAKOWIE

Uroczystość Bożego Ciała – popołudniowe procesje Eucharystyczne w Krakowie

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa tradycyjnie w godzinach popołudniowych odbyły się procesje w krakowskich parafiach. Rzesze wiernych, uczestnicząc w tych nabożeństwach, uwielbiały Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Eucharystii w parafii Bożego Ciała w Krakowie na Kazimierzu oraz procesji przewodniczył bp Robert Chrząszcz. Podczas homilii biskup zadał ważne pytania – czy nie oziębliśmy w dociekaniu prawdy wiary, czy nie stoimy obojętni wobec tajemnicy Eucharystii, która powinna nas pochłaniać? Dzisiejsze święto, kontynuował hierarcha, powinno wzmocnić w nas poczucie, że Jezus przychodzi do nas zobaczyć, jak mówi jedna z pieśni śpiewanych podczas procesji, jak się Jego dzieciom powodzi, dlaczego wątpią, dlaczego osłabła ich wiara. Jezus chce, abyśmy zrozumieli, że zawsze jest z nami.

W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach popołudniowej uroczystości przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. W homilii zwrócił szczególnie uwagę, że Eucharystia jest nierozdzielnie związana z kapłaństwem. Kapłan jest sługą Eucharystii. To on we wspólnocie Kościoła w sposób szczególny wypełnia Chrystusowe wezwanie: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Włączony w Chrystusa-Kapłana przez sakrament święceń, Jego mocą sprawuje Eucharystyczną Ofiarę. Nie ma kapłaństwa bez Eucharystii.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia procesję poprowadził bp Jan Zając.

W parafii św. Krzyża  po procesji uczczono pamięć bp. Albina Małysiaka w 10. rocznicę śmierci i wyświetlono film „Z wiarą na głęboka wodę”.

Procesje w tym dniu obyły się w 80  parafiach i kościołach miasta Krakowa.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, Adam Wojnar, Bazylika Bożego Ciała w Krakowie.

Fotorelacja z Sanktuarium św, Jana Pawła II 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE