STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – W KRAKOWSKIM „GOŚCIU NIEDZIELNYM”

Warto przeczytać – w krakowskim „Gościu Niedzielnym”

Zachęcamy do lektury nowego numeru krakowskiej edycji „Gościa Niedzielnego”. Z okazji 15. rocznicy powstania fundacji  zajmującej się niepełnosprawnymi, Anna Dymna nie chciała organizować wielkiej gali w filharmonii, występować w pięknej sukni i wieczorowym makijażu.– Czułam, że to nie pasuje do sytuacji, w której moim podopieczni dzień po dniu zdobywają swoje K2, gdy wspinają się po stromych, kamienistych ścieżkach codzienności. Wolałam więc zaprosić ich na wyprawę na krakowskie K2, czyli Kopiec Kościuszki – mówi szefowa i pierwsza wolontariuszka „Mimo Wszystko” w tekście Moniki Łąckiej „Razem zdobywamy K2” opublikowanym w najnowszym, 40 numerze krakowskiego GN na 7 października, który ukaże się we czwartek 4 października.

Piszemy także o niepublikowanych do tej pory 13 katechezach Karola Wojtyły, inspirowanych kazaniem św. Pawła Apostoła na ateńskim Areopagu.
– To szczególna okazja, by ten nieznany, nigdy do tej pory nie publikowany tekst, ukazał się drukiem w roku 60. rocznicy konsekracji biskupiej Karola Wojtyły i 40. rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową. Zawiera głębokie treści, które  zasługują na głębszą refleksję. Napisany w atmosferze Soboru Watykańskiego II, jest syntezą pielgrzymki autora do Ziemi Świętej i do Aten – powiedział 27 września w trakcie prezentacji książki w siedzibie Wydawnictwa Literackiego kard. Stanisław Dziwisz.

Przedstawiamy także przed wyborami samorządowymi w dniu 21 października panoramę przedwyborczą Małopolski.

Bogdan Gancarz
Fot. Monika Łącka

ZOBACZ TAKŻE