STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

W numerze Niedzieli Małopolskiej  na 23 grudnia dominują tematy wprowadzające w  atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Na naszych łamach prezentujemy piękną inicjatywę – „Anioły z Pijarskiej”. Pokazujemy też, jak Boże Narodzenie i Dzieciątko w Betlejem motywuje ludzi Kościoła do pochylenia się nad najmniejszymi, najbardziej bezbronnymi i im pomaga – ks. inf. Władysław Gasidło wspomina początki Domu Samotnej Matki w Krakowie, a urszulanka, s. Monika Ostaszewska opowiada, jak od 35 lat funkcjonuje Diecezjalny Dom Samotnej Matki w Tarnowie.

Podwójny numer „Niedzieli” poza bardzo interesującymi artykułami, ukazującymi różne oblicza Bożego Narodzenia, zawiera też świąteczne upominki – kalendarz ścienny ze zdjęciami papieża Franciszka, płytę z kolędami, które śpiewa Ryszard Rynkowski, poradnik „Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej” i zbiór kolęd, a przy każdej z nich – krótka informacja o autorze i okolicznościach powstania.

Warto z Niedzielą spędzić rodzinne święta!