STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

9 grudnia ukaże się najnowsze wydanie Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. W numerze 49. między innymi o radości pomagania, o śp. Janie Rybarskim – ikonie krakowskiej chóralistyki, o patronach roku 2019, a także o wielkim powrocie Roberta Kubicy.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W artykule pt. „ Weekend cudów Szlachetnej Paczki” przybliżona została akcja pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Jest to już 18. finał Szlachetnej Paczki, w którą włączają się osoby indywidualne, firmy, zakłady pracy, znani sportowcy, aktorzy i kluby sportowe. W 2017 roku pomoc trafiła do ponad 20 tys. rodzin, a jej wartość materialna wynosiła blisko 54 mln zł.

21 listopada br., w przeddzień chóralnej „Cecylianki”, zmarł dr Jan Rybarski. Ta informacja zasmuciła wiele osób ceniących wybitnego Maestro. Skromny i niezwykle pracowity, pochłonięty pasją tworzenia i zawsze indywidualnego interpretowania dzieł kompozytorów polskich i obcych, dał ze słynnym Chórem Mariańskim, działającym przy parafii misjonarskiej NMP z Lourdes – setki koncertów. W artykule pt. „Niezwykły Maestro”, Bożena Weber przedstawiła niezwykłe wspomnienie wspaniałego Wirtuoza.

Z charakterystyką liturgicznych uroczystości, a także z patronami pierwszej połowy Adwentu, można zapoznać się w artykule ks. Zbigniewa Kapłańskiego. W tym czasie wspominamy św. Mikołaja, św. Ambrożego, św. Jana od Krzyża oraz św. Łucję, dziewicę i męczennicę.

Redakcja zaprasza do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym przez Małgorzatę Pabis z Marzeną i Markiem Florkowskimi, autorami książki poświęconej św. siostrze Faustynie pt. „Święci nie zarażają”.

Na stronach 18–19 najnowszego numeru Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” przygotowana została charakterystyka patronów roku 2019. Sejm postanowił, że patronami będą: Anna Walentynowicz, Gustaw Herling-Grudziński i Stanisław Moniuszko. Ponadto w przyszłym roku w sposób szczególny zostaną upamiętnione historyczne wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.

Agnieszka Bialik w swoim artykule pt. „Wielki powrót Roberta Kubicy” przybliża kulisy ponownych startów kierowcy w wyścigach Formuły 1 w przyszłym roku. Początek sezonu będzie miał miejsce w Australii 14 marca 2019 roku.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

https://youtu.be/X2opdoxZgc4

 

ZOBACZ TAKŻE