STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 6 stycznia ukaże się nowy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o pokłonie Trzech Króli, o ruchu „Europa Christi”, o bł. Eurozji Fabris Barban – matce Róży, a także o skarbach sztuki sakralnej.  

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W artykule ks. Zbigniewa Kapłańskiego przybliżone zostały źródła biblijne tradycji pokłonu Trzech Króli, a także rozważania na temat Woli Bożej. Z każdej sytuacji życiowej jest co najmniej jedno dobre (zgodne z Wolą Bożą) wyjście. Niekoniecznie jest to łatwe, ale  prowadzi do dobra.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś w felietonie pt. „Europa Christi – parasol dla Europy” przedstawia Europę budzącą i dostrzegającą, iż ma chrześcijańskie korzenie. Ruch „Europa Christi” stymuluje tę świadomość. Masoneria światowa bowiem i dobrze zorganizowani ateiści podjęli zdecydowaną wojnę z chrześcijaństwem. I nie jest to sprawa ostatnich lat, lecz zwłaszcza końca XIX i początku XX wieku.

Zapraszamy do artykułu przybliżającego postać bł. Eurozji Fabris Barban, zwanej mamą Różą. Jej życie jest wzorem dla wszystkich kobiet, żon i matek. Żyła zgodnie z Ewangelią i angażowała się jako dar i ofiara na rzecz swojej rodziny, wspólnoty parafialnej oraz potrzebujących.

Wszystkich Czytelników serdecznie zachęcamy do modlitwy w ramach Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci. W dzisiejszej sytuacji, mimo wielokrotnego upominania się przez obrońców życia człowieka o zmianę istniejącego ustawodawstwa, działania posłów i senatorów świadczą o lekceważeniu najważniejszego prawa każdego człowieka – prawa do życia. Intencje i warunki uczestnictwa w Krucjacie są zamieszone na stronie 13. w najnowszym numerze.

Bożena Weber w artykule pt. „Skarby sztuki sakralnej” zaprasza do odwiedzenia ekspozycji „Polonia Sacra – Polska uświęcona”, mieszczącym się w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły. Ukazany został splendor i nierozerwalny związek miłości Boga i Ojczyzny w dziejach naszego narodu – z perspektywy Małopolski.

Zbigniew Tomasz Nowak w artykule z cyklu „Zdrowie z natury” ukazuje dobroczynne działanie czosnku. Czosnek to wyjątkowy lek na zimową porę. Pomaga bowiem  skutecznie leczyć grypę i infekcje wywołane przeziębieniem. Kuracja nim jest jednak nieco kłopotliwa, związana z nieprzyjemnym oddechem po jego zastosowaniu. Co więc robić? Na odpowiedź zapraszamy do przeczytania artykułu.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE