STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 3 marca ukaże się 9. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o Popielcu jako dramacie i nadziei, o uroczystościach wręczenia Nagrody im. Jerzego Ciesielskiego prof. dr. Bogdanowi Chazanowi, a także o XXXIX Pielgrzymce Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę.

Tematem najnowszego numeru jest Popielec, pierwszy dzień Wielkiego Postu, trwającego aż do Wielkanocy. Jest to dzień pokuty, dramatu, a także nadziei w wypatrywaniu Chrystusa. Świadomy katolik w tym czasie ma szczególnie skupić się na swojej wierze i życiu duchowym. Ks. Zbigniew Kapłański w swoim artykule zachęca, aby wierni podejmowali postanowienia wielkopostne, ponieważ są one pomocne dla wzrastania w człowieczeństwie, a także umacniają naszą wiarę.

W piątek 15 lutego prof. Bogdan Chazan, lekarz, profesor ginekologii i położnictwa, obrońca życia, odebrał nagrodę naszego Tygodnika. Uroczystość odbyła się na Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej. Nagroda została przyznana już po raz dwudziesty trzeci. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia, zamieszczoną na stronie 10 i 11 najnowszego numeru Tygodnika.

Serdecznie zapraszamy na XXXIX Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę 23 marca (sobota) 2019 roku. O 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski; w czasie Mszy św. złożone zostaną przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Aleksandra Zapotoczny w swoim wywiadzie przedstawia bohaterskiego strażaka Mario Trematore, który w 1997 r. uratował Całun Turyński z pożaru. Autorka wywiadu ze swoim rozmówcą wraca do płonącej Katedry w Turynie i szczegółowo relacjonuje wszystkie wydarzenia, jakie miały miejsce.

Anna Zechenter w swoim felietonie wspomina zmarłego niedawno Premiera Jana Olszewskiego. Przypomina także wydarzenia, jakie miały miejsce w ową pamiętną noc z 4 na 5 czerwca 1992 roku, gdy pierwszy premier spoza okrągłostołowego układu został w kilka godzin usunięty ze stanowiska.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik