STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 24 marca ukaże się 12. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o pełnym miłości; szczęśliwym życiu,  Narodowym Dniu Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, a także  najnowszym fabularyzowanym dokumencie Michała Kondrata pt. „Miłość i Miłosierdzie”.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Tematem najnowszego numeru jest świętość życia. Zazwyczaj nasze dni upływają w ciągłym pośpiechu, a lista obowiązków zdaje się nie mieć końca. Czy jednak możliwe jest życie bez trosk? Życie pełne poczucia bezpieczeństwa? Ks. Zbigniew Kapłański w artykule pt. „Pełne miłości szczęśliwe życie” przybliża dowody na istnienie szczęścia.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jego celem jest obudzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu warto zastanowić się, co możemy zrobić, aby jak najlepiej chronić ludzkie życie. W artykule pt. „Mały krok, wielka sprawa”  możemy zapoznać się z najważniejszymi inicjatywami, które powinniśmy podjąć lokalnie, w swoich małych środowiskach i wspólnotach.

W artykule pt. „Nie wolno nam odmówić” Joanny Wieliczki-Szarkowej, przybliżamy dzień 24 marca, który został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W tym roku obchodzimy go po raz drugi. Tego dnia mija 75 lat od zamordowania przez Niemców bohaterskiej rodziny Ulmów z Podkarpacia oraz ukrywanych przez nich Żydów.

5 marca w Watykanie odbyła się prapremiera najnowszego fabularyzowanego dokumentu Michała Kondrata „Miłość i Miłosierdzie”. Film opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej – zakonnicy, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Na ekrany polskich kin wejdzie on 29 marca. Serdecznie zapraszamy do kin.

Wszystkie muzea w Europie przygotowują się na 500-lecie śmierci genialnego Leonarda da Vinci, zmarłego 2 maja 1519 roku. Bożena Weber w swoim artykule pt. „Renesansowe Arcydzieło” przedstawia  dzieła tego największego geniusza w dziejach ludzkości.

Wydarzeniem roku 2019 w MNK będzie bez wątpienia otwarcie Muzeum Książąt Czartoryskich. Sławny obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem” na nowo zagości w odrestaurowanym pałacu w Krakowie przy ul. św. Jana. Rozpoczęto już odliczanie dni do ponownego jego otwarcia, po 9-letnim remoncie. O projekcie prezentacji unikatowej kolekcji można przeczytać w artykule pt. „Dama powróci do siebie” w najnowszym Tygodniku Rodzin Katolickich „Źródło”.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE