STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia ukaże się 14. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o sakramencie pojednania, relikwiach Męki Pańskiej, o działaniach podejmowanych dla wzmocnienia związków małżeńskich, a także o sukcesach polskich skoczków. Ksiądz Zbigniew Kapłański artykułem pt. „Od spowiedzi do kierownictwa duchowego” przygotowuje nas do Triduum Paschalnego. Przedstawia cele, założenia duchowego przewodnictwa, rolę w rozwoju życia chrześcijańskiego, a także jego związek z Sakramentem Pokuty i Pojednania.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Rzymską Bazylikę Świętego Krzyża z Jerozolimy pielgrzymi szczególnie nawiedzają w Wielkim Poście. To dlatego, że przechowywane są tam relikwie Męki Pańskiej: kawałek krzyża i gwoździa, kolce z korony cierniowej, tabliczkę INRI, które do Europy sprowadziła św. Helena. Aleksandra Zapotoczny w swoim artykule zapoznaje nas z materialnymi dowodami na historyczną obecność Zbawiciela na ziemi.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem pt. „Rodzina sercem społeczeństwa” przeprowadzonym przez redakcję „Źródła” z Senatorem RP Antonim Szymańskim, Wiceprzewodniczącym Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. W wywiadzie możemy dowiedzieć się między innymi o działaniach podejmowanych na rzecz wzmocnienia związków małżeńskich w Polsce.

W artykule pt. „Krzyż stał się nam bramą” przedstawione zostały niesamowite dzieje relikwii Drzewa Życia, a także cuda jakie dokonywały się i nadal dokonują za sprawą Bożej mocy Drzewa Krzyża.

Zapraszamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku – podczas 11 edycji EDK – można wziąć udział w którejś z ponad 800 tras w Polsce, jak i za naszymi granicami w 24 innych krajach. Hasło tegorocznej wędrówki to “Kościół XXI wieku”. “Zaryzykuj! Podejmij trud i przeżyj Drogę Krzyżową, która może zmienić Twoje życie!” – zachęcają organizatorzy.

940 lat temu, 11 kwietnia 1079 roku, na stopniach ołtarza w kościele Na Skałce, na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, został zamordowany biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa, patron Polski. W najnowszym numerze naszego Tygodnika można przeczytać artykuł historyczny, przedstawiający okoliczności męczeńskiej śmierci krakowskiego Biskupa.

Z największymi sukcesami polskich skoczków możemy zapoznać się w artykule Agnieszki Bialik. Mistrzostwo świata Dawida Kubackiego, wicemistrzostwo Kamila Stocha i zdobycie Pucharu Narodów – to najważniejsze sukcesy naszych szkoczków w zakończonym, trudnym sezonie 2018/19.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE