STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 22 września ukaże się 38. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o XXVII pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, o akcji Narodowego Czytania, o metodach obrony dzieci przed deprawacją, a także o profanacjach symboli, miejsc i przedmiotów kultu religijnego, w rozmowie z ks. Markiem Dziewieckim.

Tematem najnowszego 38. numeru jest XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Mszę św. koncelebrowali biskupi: Jan Zając, Jan Szkodoń, Janusz Mastalski, a w uroczystości wziął udział m.in. Prezydent Polski Andrzej Duda i ok. 100 tysięcy wiernych. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i fragmentami homilii wygłoszonej przez Metropolitę Karkowskiego, ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

W wywiadzie z ks. Markiem Dziewieckim, doktorem psychologii, adiunktem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Julia Tkaczyk pyta o profanacje symboli, miejsc i przedmiotów kultu religijnego, które dla nas – katolików – są święte. Ks. Marek Dziewiecki zauważa, że wielu chrześcijan nie zdaje sobie sprawy z tego, jak groźna jest ideologia gender. Przywołuje wypowiedzi ks. abp. Marka Jędraszewskiego, które wywołały falę ataków i oburzenia środowisk liberalnych. Ostrzega również przed wprowadzeniem do szkół edukacji seksualnej według standardów WHO, wyjaśnia  wszystkie etapy demoralizujących i wyuzdanych zaleceń WHO. Zauważa, że edukatorów seksualnych, którzy kierują się tymi standardami, nie powstrzyma ani sumienie, ani szacunek do dzieci, ani protesty rodziców, lecz jedynie kodeks karny.

W artykule „Brońmy dzieci przed deprawacją” przytaczamy najważniejsze fragmenty dokumentu  Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, skierowanego do rodziców. Nasila się kampania mająca na celu zdeprawowanie naszych dzieci. Skuteczna ochrona dzieci przed deprawacją będzie możliwa, jeśli rodzice będą nie tylko korzystali ze swoich indywidualnych uprawnień, ale zaangażują się w pracę rad rodziców, które mogą mieć szeroki wpływ na sytuację w szkole i zapobiegać demoralizacji dzieci.

7 września 2019 roku odkrywano piękno i aktualność polskich nowel. Zapraszamy do relacji z VIII edycji wspaniałej akcji Narodowego Czytania. W tegorocznej odsłonie, akcja objęła również liczne ośrodki polonijne na świecie. Piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik