STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIELICZKA I BRZEGI W ŁĄCZNOŚCI Z PANAMĄ

Wieliczka i Brzegi w łączności z Panamą

Już dziś i w najbliższy weekend w Wieliczce i Brzegach odbędą się uroczystości umożliwiające wspólnotowe przeżycie Światowych Dni Młodzieży odbywających się w Panamie. Stworzona tam zostanie specjalna strefa „Wieliczka-Panama”.

Wieliczka i Brzegi w łączności z Panamą

Wspomnienie Światowych Dni Młodzieży z 2016 r. jest ciągle żywe na Campus Misericordiae i w samej Wieliczce, gdzie ulicami miasta i okolicznych miejscowości przemierzały setki tysięcy pielgrzymów z całego świata, spotykając się z gościnnym przyjęciem wieliczan.

– Zapraszamy wszystkich, którzy w szczególny i wspólnotowy sposób chcą przeżyć trwające spotkanie Ojca Świętego z młodymi chrześcijanami z całego świata. To, co się działo podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce dwa i pół roku temu wciąż jest w nas żywe, ale potrzebuje też nowego powiewu i ognia – dlatego przeżywając razem wielickie wydarzenia najbliższych dni, chcemy znów rozniecić płomień wiary, który tym razem popłynie z Panamy – mówi burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Pierwsze wydarzenie przeżywane w łączności z Panamą odbędzie się już dzisiaj o godz. 16.00. Będzie to spotkanie na Rondzie Światowych Dni Młodzieży 2016 w Brzegach i zapalenie symbolicznego Płomienia dla Młodych. W podobnym czasie w Panamie przebiegnie uroczystość powitalna papieża Franciszka przy Pałacu Prezydenckim.

Natomiast weekendowe uroczystości rozpoczną się w sobotę o godz. 18.00. W Centrum „Solne Miasto” w Wieliczce przygotowano Spotkanie Noworoczne z udziałem chórów gospel z Polski i Wielkiej Brytanii, w tym Manchester Inspirational Voices.

Następnie w Wielickiej Mediatece pod przewodnictwem znanego franciszkańskiego muzyka i rekolekcjonisty, o. Łukasza Buksy OFM, o godz. 21:30 rozpocznie czuwanie z młodzieżą w ramach przeżywania Światowych Dni Młodzieży Panama 2019. W programie przewidziano m.in. koncert Vechi Acum oraz o. Buksy z zespołem, a także transmisję na żywo z nocnego czuwania papieża Franciszka z młodzieżą całego świata w Panamie. Z kolei w niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się Spotkanie Młodych, które poprowadzi o. Mariusz Tabor OFM i na którym wystąpi zespół PDF.

W lipcu 2016 r. na Campus Misericordiae w Wieliczce-Brzegach odbyły się dwa największe wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży 2016: wieczorne czuwanie z papieżem Franciszkiem oraz Msza Posłania, która zgromadziła ponad 2,5 mln osób.

Campus Misericordiae funkcjonuje nadal jako strefa społeczna, gdzie działa Dom Miłosierdzia – miejsce pomocy i integracji dla osób starszych oraz Chleb Miłosierdzia – największy magazyn żywności Caritas w Małopolsce dla osób potrzebujących, z którego miesięcznie korzysta 60 tys. osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W miejscu tym powstaje również Dom dla Młodych.

 

KAI
Fot. campusmisericordiae.pl

ZOBACZ TAKŻE