STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „WPATRUJ SIĘ W CHRYSTUSA, ROZMYŚLAJ O NIM, UWIELBIAJ I STARAJ SIĘ GO NAŚLADOWAĆ”. DNI SKUPIENIA U SIÓSTR KLARYSEK

„Wpatruj się w Chrystusa, rozmyślaj o Nim, uwielbiaj i staraj się Go naśladować”. Dni skupienia u Sióstr Klarysek

Dni skupienia ze św. Klarą z Asyżu to propozycja dla młodych kobiet, które noszą w swoim sercu pragnienie szczególnego spotkania z Chrystusem i chcą na nie odpowiedzieć na drodze życia konsekrowanego realizowanego w powołaniu kontemplacyjnym w klauzurze.

Siostry Klaryski zapraszają młode kobiety na wyjątkowe dni skupienia, które odbywają się w krakowskim klasztorze przy ul. Grodzkiej 54.

Terminy:

Jednodniowe:

Tematyka oparta jest na poszczególnych Listach św. Klary z Asyżu. Podczas jednodniowego czasu skupienia, będziemy starały się znaleźć odpowiedzi na ukryte pragnienie serca do życia w bliskości z Jezusem. Rozpoczęcie około  godz. 11.00, zakończenie około godz. 17.30.

• 6 III: Wpatrywać się w Chrystusa
  • 24 IV: Kochać Jezusa całym sercem
  • 12 VI: Kochać Jezusa całym sercem
  • 11 XII: Kochać Jezusa całym sercem

Kilkudniowe:

• 6-8 VIII: Błogosławiony wybór

To szczególne dni przeżywane w bliskości  uroczystości św. Klary z Asyżu. Zapraszamy młode kobiety do odkrywania odważnej drogi życia kontemplacyjnego w klauzurze. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, zakończenie około godz. 15.00.

• 23-24 X: Iść za Barankiem

–  Powołanie – czym jest? W tych dniach razem ze św. Klarą z Asyżu będziemy szukać odpowiedzi na wołanie Boga,  podążając za Brankiem – jak Ona. Rozpoczęcie około godz. 11.00, zakończenie około godz. 17.30.

Indywidualne dni skupienia ze św. Klarą z Asyżu to czas przeżywany w klimacie ciszy, modlitwy, wsłuchiwania się w natchnienia Ducha Świętego, w oddzieleniu od codzienności i hałasu współczesnego świata. Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres nowicjat@klaryski.pl i czekać na potwierdzenie terminu. Ze względu na trwającą pandemię terminy mogą ulec zmianie lub zostać odwołane. Więcej szczegółów tutaj.