STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYBORY 391. ZEBRANIA PLENARNEGO KEP

Wybory 391. Zebrania Plenarnego KEP

14 marca biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski. Abp Marek Jędraszewski został przewodniczącym Rady Naukowej, bp Janusz Mastalski delegatem KEP ds. Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, a bp Robert Chrząszcz członkiem Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

Wybory 391. Zebrania Plenarnego KEP

Publikujemy listę decyzji podjętych podczas 391. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski:

1. Przewodniczący Komisji Maryjnej

abp Wacław Depo – koniec 1. kadencji

abp Wacław DEPO – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

2. Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego

bp Jacek Kiciński CMF – koniec 1. kadencji

bp Jacek KICIŃSKI CMF – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

3. Przewodniczący Rady Naukowej

abp Marek Jędraszewski – koniec 1. kadencji

abp Marek JĘDRASZEWSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

4. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

bp Wiesław Lechowicz – rezygnacja w związku z powołaniem na Biskupa Polowego Wojska Polskiego

bp Piotr TURZYŃSKI – wybór na 1. pięcioletnią kadencję

5. Delegat KEP ds. Ruchu „Wiara i Światło” oraz Fundacji „L’Arche”

bp Henryk Ciereszko – koniec 1. kadencji

bp Henryk CIERESZKO – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

6. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Akademickiego

bp Marek Marczak – koniec 1. kadencji

bp Marek MARCZAK – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

7. Delegat KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa

bp Stanisław Jamrozek – koniec 1. kadencji

bp Stanisław JAMROZEK – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

8. Delegat KEP ds. Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

bp Damian Muskus OFM – koniec 1. kadencji

bp Janusz MASTALSKI – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

9. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Policji

bp Wiesław LECHOWICZ – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

10. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Straży Ochrony Kolei

bp Wiesław LECHOWICZ – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

11. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Kombatantów

bp Wiesław LECHOWICZ – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

12. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy

bp Wiesław LECHOWICZ – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

13. Rada ds. Duszpasterstwa Młodzieży

Członkowie:

bp Adam BAB

bp Robert CHRZĄSZCZ

bp Andrzej CZAJA

bp Marian FLORCZYK

bp Marek MARCZAK

bp Wojciech OSIAL

bp Artur WAŻNY

bp nominat Radosław ORCHOWICZ

Konsultorzy:

ks. Marcin BARAN

ks. Tomasz KOPRIANIUK

ks. Andrzej LUBOWICKI

o. Tomasz MANIURA OMI

ks. Adam POLAK

ks. Marek SĘDEK

o. Wojciech SURÓWKA OP

Martyna GIELETA

Małgorzata ŁUCZAK

Jacek URBANOWSKI

14. Rada ds. Apostolstwa Świeckich

Członkowie:

bp Szymon STUŁKOWSKI

ks. Waldemar BORZYSZKOWSKI SJ

ks. Marek CHMIELNIAK SAC

ks. Tomasz JAKLEWICZ

ks. Piotr MAZURKIEWICZ

Aleksander BAŃKA

Magdalena Maria KADZIAK

Katarzyna KOLSKA

Magdalena KORZEKWA-KALISZUK

Judyta SYREK

Wojciech WYSZYŃSKI

15. Zespół ds. Nowej Ewangelizacji

Członkowie:

bp Robert CHRZĄSZCZ

bp Adam WODARCZYK

o. Wit CHLONDOWSKI OFM

o. Krzysztof CZERWIONKA CR

o. Jacek DUBEL CSsR

o. Michał LEGAN OSPPE

ks. Artur MULARZ

ks. Michał OLSZEWSKI SCJ

ks. Eugeniusz PLOCH

ks. Krzysztof POROSŁO 

ks. Artur POTRAPELUK

ks. Artur SEPIOŁO

ks. Piotr SPYRA

s. Judyta ŻOŁNA CMBB

Marek FILAR

Iga GRZYBOWSKA

Konrad GRZYBOWSKI

Zbigniew SŁUP

Antoni TOMPOLSKI

Iwona ZIELONKA

16. Konsultor Rady Prawnej

ks. Józef LISOWSKI – zatwierdzenie

17. Członek Bilateralnego Zespołu Katolicko-Prawosławnego

ks. Rafał POKRYWIŃSKI – zatwierdzenie

18. Duszpasterz Krajowy Lekarzy i Personelu Weterynarii

o. Jerzy Brusiło OFMConv – koniec 4. kadencji

o. Jerzy BRUSIŁO OFMConv – powołanie na 5. pięcioletnią kadencję

19. Duszpasterz Krajowy Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR

ks. Paweł Dubowik – koniec 2. kadencji

ks. Paweł DUBOWIK – powołanie na 3. pięcioletnią kadencję

20. Duszpasterz Krajowy Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”

ks. Andrzej Panasiuk – koniec 1. kadencji

ks. Andrzej PANASIUK – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

21. Krajowy Moderator Stowarzyszenia Żywego Różańca

ks. Jacek Gancarek – koniec 1. kadencji

ks. Jacek GANCAREK – wybór na 2. kadencję

22. Przewodniczący Zarządu Rady Szkół Katolickich

ks. Zenon Latawiec SDB – koniec 3. kadencji

ks. Zenon LATAWIEC SDB – wybór na 4. kadencję

23. Kandydat na Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie

o. Jerzy Jacek Twaróg OFM – koniec 3. kadencji

o. Olaf Kazimierz BOCHNAK OFM – zatwierdzenie na 1. kadencję

24. Kandydat na Koordynatora Duszpasterstwa Polskiego w Irlandii

ks. Stanisław Hajkowski SChr – koniec 3. kadencji

ks. dr Stanisław HAJKOWSKI SChr – zatwierdzenie na 4. kadencję

25. Kandydat na Rektora Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie

ks. Dariusz Drążek – koniec 1. kadencji

ks. Jan GŁÓWCZYK – wybór na 1. sześcioletnią kadencję

26. Członek Rady Fundacji św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski

s. Beata MAZUR USJK – powołanie

BP KEP
ZOBACZ TAKŻE