STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYJAZD NA LEDNICĘ Z DUSZPASTERSTWEM MŁODZIEŻY

Wyjazd na Lednicę z Duszpasterstwem Młodzieży

Po raz 27. na Polach Lednickich młodzież z całej Polski spotka się, aby w kilkudziesięciotysięcznej wspólnocie wyznać swoją wiarę. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu w charakterze uczestnika spotkania lub tancerza.

Spotkania Lednickie mają niepowtarzalny klimat – dla niektórych to przede wszystkim okazja do powrotu do Pana Boga przez spowiedź w niezwykłych warunkach, dla innych przeżycie wyrażającego nawrócenie przejścia przez Bramę Rybę, jeszcze inni kojarzą ją przede wszystkim z piosenkami, które prawdopodobnie każdy potrafi zanucić i zatańczyć. Centrum spotkania jest oczywiście Eucharystia, a hasło tegorocznego spotkania to „Idź za Barankiem”.

Wyjazd dla uczestników:

PIĄTEK 2 czerwca

12:00 wyjazd z Krakowa, przejazd do Mogilna

Msza Święta

Nocleg w klasztorze w Mogilnie (warunki pielgrzymkowe – wyżywienie we własnym zakresie)

SOBOTA 3 czerwca

Przejazd do Gniezna

Udział w Jutrzni Lednickiej w Katedrze Gnieźnieńskiej

Zwiedzanie Wzgórza Lecha

Przejazd na Pola Lednickie i udział w spotkaniu Lednica 2000

NIEDZIELA 4 czerwca

Nocny przejazd do Częstochowy

Msza Święta na Jasnej Górze

Powrót do Krakowa przed południem.

Koszt: 240 zł (autokar, ubezpieczenie, nocleg, pakiet uczestnika Lednicy)

Wyżywienie we własnym zakresie

Osoby niepełnoletnie po zapisie otrzymają mailem szablon zgody rodziców na wyjazd.

Organizator wyjazdu: ks. Marcin Filar

Zapisy do wyczerpania miejsc przez formularz: https://forms.gle/vnSrHFeWzL5zaRju8

Kontakt: dmak@diecezja.pl

Wyjazd dla tancerzy:

Wszystkich chcących stać się częścią tancerzy lednickich zapraszamy do wyjazdu w grupie Tancerze Ledniccy Strona Dobra. Wyjazd w nocy 3 czerwca (ok godz. 1) spod kościoła Arka Pana w Krakowie-Bieńczycach. Powrót w to samo miejsce w niedziele ok godz. 10.

Aby pojechać na Lednicę w grupie tancerzy:

– Minimalny wiek dla uczestników to 16 lat.

– Zarejestrować się przez formularz podany na stronie stronadobra.pl/tancerze i dołączyć do podanej w formularzu grupy na fb.

– Trzeba samemu przygotować sobie układy taneczne podstawowych piosenek lednickich (filmy wraz z opisami znajdują się na stronie stronadobra.pl/tancerze),

– Obowiązkowo trzeba przygotować sobie cały biały strój, bez żadnych napisów (trzeba pamiętać, że w nocy temperatura może znacznie się obniżyć).

Organizator wyjazdu: ks. Jarosław Gawęda

Duszpasterstwo Młodzieży