STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYRUSZYŁA 35. WADOWICKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

Wyruszyła 35. Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

14 lipca wyruszyła 35. Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy z Wadowic pielgrzymują w tym roku pod hasłem: „Wszystko Postawiłem na Maryję” zaczerpniętym ze słów Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.Grupa pielgrzymów, którą prowadzi ks. Adam Kurdas, wraz z ks. Janem Góreckim, ks. Michałem Kowalcze oraz ks. Robertem Młynarczykiem, liczy 150 osób. Swoje pielgrzymowanie rozpoczęli Mszą św. w Papieskiej Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach, której przewodniczył ks. Jan Dziubek – proboszcz parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach, a homilię wygłosił ks. Jarosław Żmija – gospodarz miejsca. W swojej homilii, nawiązując do hasła pielgrzymki i osoby Prymasa Tysiąclecia, zwrócił uwagę, na niezwykłe świadectwo, jakim w dzisiejszych czasach jest pielgrzymowanie oraz wskazał, by iść do Maryi z ufnością dziecka. Ukazując, osobę kard. Wyszyńskiego podkreślił, jak ważną rzeczą w życiu człowieka jest zawierzenie Bogu i Jego Matce.
Po Mszy św., w towarzystwie rodzin pątników, pielgrzymi wyruszyli w drogę, która liczy 160 km, a jej celem jest Jasna Góra, gdzie dotrą 19 lipca w poniedziałek i złożą swoje troski i intencje u tronu Matki Bożej Królowej Polski.
Każdy pielgrzym niesie własne intencje oraz te powierzone przez najbliższych, ponadto wszyscy zawierzają swoje rodziny, parafie, miejsca nauki i pracy oraz modlą się w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i duchowieństwa, a także Kościoła. Otoczmy pątników z Wadowic naszą modlitwą, którzy jak co roku pielgrzymują pod szczególnym wstawiennictwem św. Jana Pawła II, modląc się również przez wstawiennictwo Jego Rodziców – Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów.

Służba Medialna 35. Pieszej Pielgrzymki Wadowickiej na Jasną Górę

Galeria

ZOBACZ TAKŻE