STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYSTAWA „RODZINA ULMÓW. HONORUJĄC SPRAWIEDLIWYCH”

Wystawa „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych”

Od soboty 25 marca w holu dolnej Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oglądać można wystawę zatytułowaną „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych”. - Cieszymy się, że akurat w tym dniu, bo przecież przeżywamy dziś Dzień Świętości Życia, do naszej Bazyliki zawitała ta szczególna wystawa – mówił ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wystawa „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych”

– 10 września br. w Markowej odbędzie się beatyfikacja Wiktorii i Józefa Ulmów i ich siedmiorga dzieci, a jedno z nich było jeszcze nienarodzone. W przyszłym roku, gdy będziemy przeżywać kolejny Dzień Świętości, do obecnych patronów życia dołączy również rodzina Ulmów. Oddali życie w czasie II wojny światowej za to, że ukrywali Żydów – przypomniał ks. Bielas. – Zachęcam wszystkich do obejrzenia tej wystawy – dodał.

Wystawa „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych” była pokazywana między innymi w Rzymie na Uniwersytecie Urbanianum, a także w czasie organizowanych w tym mieście koncertów „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych”. W 79. rocznicę śmierci Rodziny Ulmów – 24 marca – można było ją zobaczyć w Warszawie. Przez najbliższe trzy tygodnie będzie prezentowana w dolnej Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE