STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / X PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

X Pielgrzymka Żywego Różańca

W sobotę, 28 września, odbędzie się X pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

X Pielgrzymka Żywego Różańca

Tegoroczna pielgrzymka to mały jubileusz pielgrzymowania i ważny motyw dziękczynienia. W tym okresie Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła statut Stowarzyszenia Żywy Różaniec, biskupi diecezjalni mianowali moderatorów tej wspólnoty, powstały nowe pomoce do przeżywania tej pięknej modlitwy, np. Różańcowy Szlak, zwiększyło się zainteresowanie ogólnopolskim miesięcznikiem „Różaniec”, zaczęły się ukazywać diecezjalne pomoce, np. „Zelator” w archidiecezji krakowskiej oraz strona internetowa www.zr.diecezja.pl

Tegoroczna pielgrzymka to również okazja do dziękczynienia za założycielkę tego dzieła, Służebnicę Bożą Paulinę Jaricot i za obecność wspólnot Żywego Różańca w naszych parafiach.

Ważną intencją pielgrzymki będzie modlitwa w intencji misji. Ojciec Święty Franciszek ustanowił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Żywy Różaniec od samego początku był związany z modlitwą za misje i składaniem ofiar na ten cel.

Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie Żywego Różańca z naszej archidiecezji, a także wszyscy, którym bliska jest modlitwa różańcowa.

Program

10.00 Modlitwa i przywitanie
10.15 Ks. Jacek Gancarek, Krajowy Moderator Żywego Różańca, Aktualność Żywego Różańca i Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny
10.45 Komunikaty
11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji misji
12.00 EUCHARYSTIA pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca

 

ks. Stanisław Szczepaniec

Galeria

ZOBACZ TAKŻE