STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XX DZIEŃ PAPIESKI

XX Dzień Papieski

Jubileuszowy, XX Dzień Papieski obchodzony 11 października pod hasłem „Totus Tuus” w tym roku przyjmie inną formę niż dotychczas. Sytuacja w kraju zmusiła krakowską wspólnotę „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do zmian względem ubiegłych lat. Nie będzie słynnej belgijki na krakowskim rynku, czy miasteczka rodzinnego przy parafii świętej Jadwigi Królowej. Nie oznacza to jednak, że w dobie pandemii stypendyści będą celebrować dzień ich Patrona w mniej uroczysty sposób.

XX Dzień Papieski

Obchody XX Dnia Papieskiego rozpoczną się w sobotę, 10 października o 18:30, mszą św. w Bazylice św. Floriana w Krakowie. Przewodniczyć jej będzie duszpasterz wspólnoty krakowskiej – ks. Jacek Ozdoba. Po uroczystej Eucharystii studenci wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i będą rozważać sens hasła tegorocznego Dnia Papieskiego.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Papieskiego w Krakowie będzie odprawiona 11 października o godz. 9:30 msza święta w Centrum Jana Pawła II. Przewodniczyć jej będzie kard. Stanisław Dziwisz. To właśnie na Białych Morzach cała wspólnota krakowska, łącząc się duchowo z innymi stypendystami w kraju, będzie dziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II i prosić o jego wstawiennictwo w tym trudnym czasie.

Nieodłącznym elementem każdego Dnia Papieskiego jest kwesta na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku stypendyści będą zbierać fundusze do puszek przed kościołami. Ten „żywy pomnik” św. Jana Pawła II można również wesprzeć, wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” pod numer 74 265 (4,92 z VAT).

Stypendyści serdecznie zapraszają do włączenia się w te nietypowe obchody Dnia Papieskiego razem z nimi, a za wszelką pomoc i dobre słowo – szczerze dziękują.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE