STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / Z WĘGIER DO ŁAGIEWNIK

Z Węgier do Łagiewnik

X Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Hidasnemeti (Węgry) przez Słowację dotarła w sobotę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Pątnicy w 9 dni pokonali blisko trzysta kilometrów.

W piątek – 8 lipca – pielgrzymi wyruszyli z Hidasnémeti i wędrowali przez Koszyce, Radatice, Pečowską Novą Ves, Plavnicę. W Polsce zatrzymali się w: Piwnicznej Zdrój, Starym Sączu, Limanowej, Tymbarku, Szczyrzycu oraz Sieprawiu. Dziś przed Godziną Miłosierdzia dotarli do Łagiewnik, gdzie przywitał ich ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W Kaplicy Klasztornej pątnicy modlili się w Godzinie Miłosierdzia przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny. Następnie uczestniczyli we Mszy świętej w Bazylice Bożego Miłosierdzia – w kaplicy św. Siostry Faustyny.

Pielgrzymkę organizują polscy salwatorianie.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium