STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZAKOŃCZYŁY SIĘ TYGODNIOWE WARSZTATY DLA CEREMONIARZY PARAFIALNYCH

Zakończyły się tygodniowe warsztaty dla ceremoniarzy parafialnych

W piątek przed południem zakończyły się tygodniowe warsztaty dla ceremoniarzy parafialnych w Tenczynie, które poprowadził Archidiecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej, ks. Ryszard Kilanowicz.

Zakończyły się tygodniowe warsztaty dla ceremoniarzy parafialnych

Pięćdziesięciu czterech chłopaków z trzydziestu jeden parafii archidiecezji krakowskiej, przez kilka godzin dziennie, szkoliło się z przygotowania liturgii od strony technicznej. W zakres ćwiczeń wchodziły: praca z mszałem, przygotowanie uroczystych asyst, przygotowanie zakrystii przed uroczystościami, a nawet nauka doboru pieśni na dane dni roku liturgicznego. Praktycznemu przygotowaniu towarzyszyło głębsze poznawanie teologii, historii i znaczenia obrzędów oraz treści, które ze sobą niosą. 

Warsztaty to jednak nie tylko praca i nauka. Ceremoniarze, przez Eucharystię, liturgię godzin, modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu mieli okazję doświadczyć Żywego Boga przychodzącego w świętych znakach. 

Dziękujemy serdecznie ojcom kapucynom z Tenczyna za udostępnienie nam wspaniałego domu rekolekcyjnego. 

A już pod koniec tego miesiąca ceremoniarze rozpoczną drugi cykl sobotnich zjazdów. Gorąco prosimy o modlitwę za nich na czas ich przygotowań do błogosławieństwa 23 maja 2020 roku, a także na czas ich posługi. 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE